Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1421 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

‘‘Maçlara Seyirci Alınmasını İstiyoruz’’

01 Mart 2021 - 298 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor»‘‘Maçlara Seyirci Alınmasını İstiyoruz’’
‘‘Maçlara Seyirci Alınmasını İstiyoruz’’

‘‘Maçlara Seyirci Alınmasını İstiyoruz’’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Mart ayıyla birlikte maçlara belirli bir oranda seyirci alınmasını istediklerini açıkladı. Karar verecek tarafın Futbol Federasyonu olduğunu belirten Kasapoğlu, stadyum kapasitelerinin belirli bir yüzdesi kadar seyirci alınabileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporseverlere normalleşme müjdesini verdi. Spor sahalarının seyircilere açılmasından yana olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, ‘‘Kulüplerimizi en hızlı şekilde taraftarlarımızla buluşturacağız” dedi.

Kapasitenin yüzde 20’si şeklinde açılabilir

Bakan Kasapoğlu, ‘‘Martta kısmi de olsa maçlara seyirci alınmasını istiyoruz ama buna karar verecek olan federasyondur. Kapasitenin yüzde 10’u, 15’i ya da 20’si şeklinde açılabilir. Biz açılmasından yanayız. Pandeminin seyrine göre kulüplerimizi en hızlı şekilde taraftarlarımızla buluşturacağız’’ dedi.

 HES kodu zorunlu olacak

Pandeminin seyrini takip edeceklerini belirten Bakan Kasapoğlu, ‘‘Diyelim ki 50 bin kişilik bir stat var, 5 bin kişi alınabilecek. HES kodu zorunlu olacak. Localar açılabilir. Bu kararları  Federasyon verecek. Taraftarlarımızı  Covid tedbirleri çerçevesinde sahalarla buluşturmaktan yanayız’’ diye konuştu. Spor yasası çalışmalarından da bahseden Bakan Kasapoğlu, ‘‘Yeni yasayla birlikte kulüpler ve federasyonlar şeffaf olacak. Hesap verebilir bir konumda olacak. Yöneticiler yaptıklarından sorumlu olacak. Yeni yasa ile mali ve idari disiplin ve bununla birlikte sorumluluk güçlü bir şekilde olacak’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans