Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar
Adres : Yeni Baraj Mah. 68001 Sok. Balkaroğlu Apartmanı Sitesi B Blok No:3/A
Telefon : +90 532 209 94 73
Faks : -
E-Posta : info@tiklasaglik.com.tr
Websitesi : www.tiklasaglik.com.tr
Üyelik Tarihi : 05 Haziran 2024

GELENEKLE GELECEĞİ BULUŞTURAN PLATFORM: “TIKLA SAĞLIK”

Online muayene olmak ister misiniz?

Nasıl? Dediğinizi duyar gibiyim.  Sistemin uygulayıcılarından genç girişimci Merve Dilan Türk uzun yıllardır sigortacılık sektörü içerisinde yer almaktadır. Kurduğu yeni platform ile zor olanı nasıl kolaylaştırdığını bu keyifli sohbetimizde etraflıca konuştuk. Dilerseniz buyurun okuyalım neler konuşmuşuz.

İş’te Life Adana/Filiz Yıldırıcı

Baba mesleğini sürdürdüğünüzü biliyoruz. Biraz o süreçten bahseder misiniz? Nasıl başladınız?

Babam mesleğin duayenlerinden. Tabi sigorta acenteliğinden bahsediyorum.  Birçok sigorta şirketinin acenteliğini yapmış ve yapmakta olan benimde idolüm Muzafer Türk. Uzun yıllardır sektörün içerisinde olan babam 2010 yılında kendi firmamız olan SİGORTAPLUS’ ı hayata geçiriyor. 

O günden bu güne baktığımız da şirket her geçen gün iş hacmini genişleterek büyüyor. Geldiğimiz noktada Adıyaman Kâhta’da KÂHTA TÜRK, İstanbul’da MDT, Adana’da SİGORTA PLUS olarak faaliyet gösteriyoruz.  Henüz 19 yaşımdaydım babam ile çalışmaya başladığımda. O günden bu güne kadar sektörün içerisinde hamdım, yandım, piştim ve daha da öğreneceğim çok şeyler olduğuna inanıyorum.

Aslından ben okurlarımızla “TIKLA SAĞLIK” platformunu ve detaylarını paylaşmak için heyecanlanıyorum. Üstelik “Online Muayene” sözü veriyorsunuz. Nerden başladı, nasıl gelişti, şu an neler yapıyorsunuz detaylarını bizimle paylaşır mısınız?

Az önce de belirttiğim gibi yaşayarak ve çalışarak öğreneceğimiz çok şey var. Aslında Dijital Sağlık Sigortası, AXA Sigorta‘nın Türkiye’de bir ilk olarak müşterilerinin hizmetine sunduğu yepyeni bir sağlık sigortası ürünüdür. AXA Dijital Sağlık Sigortasıyla yatarak tedavilerinizi AXA Sigorta’nın anlaşmalı olduğu tüm özel sağlık sigortası kapsamındaki sağlık kurumlarında, ayakta tedavilerinizi ise size poliçenizin yanında sunulan dijital muayene cihazı ile dilediğiniz yer dilediğiniz zamanda Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi doktorlarıyla çevrimiçi görüşerek yaptırabilirsiniz.

Bizde Sigorta plus olarak dijital dünyaya uyum sağlamak ve bu hizmetten insanları daha kolay ve daha hızlı bir şekilde nasıl faydalandırabiliriz diye düşündük. Artık hepimiz online dünyaya çok alıştık. İyi de oldu birçok işimizi her hangi bir yere gitmeden kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Neden sağlık sigortasında da böyle bir kolaylık olmasın dedik. Tüm araştırmalarımızı yaptıktan sonra “TIKLA SAĞLIK” platformunu hayat geçirdik.

“Tıkla Sağlık” platformu kapsamında bizlere sunduğunuz hizmet başlıklarından kısaca bahseder misiniz?

Elbette. Tıkla Sağlık kapsamında Dijital Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası, Seyahat Sigortası, Mevcut Gebelik Doğum Paketi, Gebelik Öncesi Doğum Paketi, Riskli Hastalıklar Sigortası ve Yabancı Sağlık Sigortası gibi başlıklarda hizmet veriyoruz. Birer cümle ile hizmet başlıklarımızı okurlarımıza şöyle açıklayabilirim;

Dijital Sağlık sigortasında, yatarak tedavilerinizi AXA Sigorta’nın anlaşmalı olduğu tüm özel sağlık sigortası kapsamındaki sağlık kurumlarında, ayakta tedavilerinizi ise size poliçenizin yanında sunulan dijital muayene cihazı ile dilediğiniz yer dilediğiniz zaman da Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi doktorlarıyla çevrimiçi görüşerek yaptırabiliyorsunuz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda SGK, Bağkur ve GSS şartı ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında her türlü muayene, tahlil, tedavi ve ameliyat masraflarını fark ödemeden karşılıyoruz. Yatarak tedaviyi limitsiz, ayakta tedavi hizmetini ise ihtiyacınıza göre özelleştirerek sunuyoruz.

Özel Sağlık Sigortası’nda SGK, Bağkur, GSS şartı olmaksızın tüm sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayarak sınırsız yatarak tedavi ve kişiye özel ayakta tedavi hizmetleri sunuyoruz.

Seyahat Sağlık Sigortası’nda, yurtiçi ve yurtdışı seyahat programlarınızda seyahatiniz sırasında öngöremediğiniz yaralanma ya da hastalık durumlarının yol açabileceği finansal yükümlüklere karşı poliçenizdeki teminat limiti ve süre kapsamında güvence altına alıyoruz.

Bu başlıkların dışında Mevcut Gebelik Doğum Paketi, Gebelik Öncesi Doğum Paketi, Riskli Hastalıklar Sigortası, Yabancı Sağlık Sigortası gibi başlıklar altında da hizmet veriyoruz. Saydığım tüm başlıklardaki hizmetlerimizin ayrıntılarını merak eden okurlarınız www.tiklasaglik.com.tr web sitemizden ayrıntılara bakabilirler.

Sağlık sigortası sektörünü dijitalleştirmek size ne gibi avantajlar kattı?

Hemen her konuda avantajlar kattığını söyleyebilirim. Erişilebilirlik, hız, müşteri memnuniyeti, maliyet verimliliği, veri analitiği ve iş takibi konularında çok avantajlı bir konuma eriştik. Böylelikle hem müşteri memnuniyetinde ciddi artışlar gözlemledik hem de verimliliğimizin arttığına şahit olduk. Bu da bizi rakiplerimiz karşısında avantajlı bir noktaya taşıdı. Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de gelişmelere, yeniliklere ve teknolojiye ayak uyduramayanlar büyük sıkıntı yaşıyorlar. Bizler tecrübe ve yeniliği iyi harmanladık diye düşünüyorum. Tıkla Sağlık’la bir anlamda gelenek ve geleceği buluşturduk. Uzun yıllardan bu yana gelen birikimi yeni teknoloji ve gelişmelere adapte ederek başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

Babanız da siz de yıllardır sektörün içindesiniz. O yüzden bu sorunun en doğru adreslerinden birisi siz olabilirsiniz: Türkiye’de özel sağlık sigortası sistemi ne durumda sizce?

Türkiye’deki özel sağlık sigortası sistemi oldukça gelişmiş durumda. Son yıllarda, sağlık hizmetlerine erişimdeki artan talep ve kamu sağlık hizmetlerinin bazı sınırlamaları nedeniyle özel sağlık sigortası popüler hale gelmiştir. Birçok sigorta şirketi, farklı ihtiyaçları karşılayan çeşitli sağlık sigortası poliçeleri sunmaktadır. Bu poliçeler, hastane masrafları, doktor muayeneleri, ilaçlar ve bazı durumlarda diş hizmetlerini de kapsayabilir. Ancak, herkes için erişilebilirlik ve kapsayıcılık konuları hala önemli bir tartışma konusu olabilir. Bu nedenle, özel sağlık sigortası sisteminin sürekli olarak geliştirilmesi ve iyileştirilmesi gerekebilir.

Henüz “Tıkla Sağlık’la” tanışmamış ya da herhangi bir özel sağlık sigortası bulunmayan okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

Özel sağlık sigortası, beklenmedik sağlık harcamalarına karşı finansal koruma sağlar ve sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırır. Sağlık sigortası, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumanın bir yolu olarak değerlidir. Bu nedenle, henüz özel sağlık sigortası edinmemiş olan okurlarınıza şunu söylemek isterim: Sağlığınızı ve refahınızı güvence altına almak için bugün harekete geçin. Sağlık sigortası, beklenmedik sağlık sorunlarıyla karşılaştığınızda mali açıdan sizi destekleyebilir ve tedaviye erişimi kolaylaştırabilir. Sağlık sigortası poliçesi seçerken ihtiyaçlarınıza uygun bir planı seçmek önemlidir. Bir sağlık sigortası danışmanıyla görüşerek size en uygun seçenekleri öğrenmek ve karar vermek için adım atabilirsiniz. Unutmayın, sağlık sigortası sizin ve ailenizin geleceğini korumanın önemli bir parçası olabilir.

Baba mesleği ve iş hayatına babanız öncülüğünde başlamışsınız? Geldiğimiz noktada çoğunluğu kadın olan çalışanlarınız var. iş dünyasında kadını nasıl yorumlarsınız. Kadınlarımıza bir tavsiyeniz var mı?

Aslında her mesleğin kadın ve erkekler için zor olan tarafları var. Biz mesleğimiz gereği her sektör, kişi ve kurumlarla iletişim halindeyiz. Kime sorsanız kendi mesleğinin zorluklarını anlatır. Ama öncelikle bu zorluklara rağmen başarmışız öncelikle onu görmek gerekir. Her bireyin kendi gücünü görmesi ve bu konuda daha verimli çalışmalar yapması gerekir diye düşünüyorum.

Bizim mesleğe gelince biraz zorluklarından birazda güzelliklerinden bahsedeyim.

Zor olan tek tarafı var bence birçok kadında olduğu gibi Türkiye ‘de birçok meslekteki kadın kendini ispatlaması gerekiyor. Yeni yüz yılda kadınların iş dünyasında aktif olması henüz erkek egemen bir Türkiye’de tam olarak oturmadı bence. Örneğin bir erkek bir işi başarınca “woooww adama bak başardı” cümlesini kaç defa duyduk. Oysa bir kadın için “kadına bak, kadın başardı, kadın cesur, kadın akıllı” gibi cümleleri daha sık duyuyoruz. Öncelikle iş insanı diye bakmamız gerekiyor. “Kişi başardı” diye düşünüyorum.

Avantajlarına bakarsak; Biz kadınlar olarak yaratılışımızda bir detaycılık var. Bir işi yaparken gözden kaçacak en küçük ayrıntıları bile fark edebiliyoruz. İşin en mükemmel olması için çabalıyoruz. Çünkü bu doğamızın gereksini mi. Bizim işte özellikle sağlık konusunda hem kadınlar hem erkekler her detayı bizimle daha rahat paylaşabiliyor. Ona göre yönlendirmeler yaparak daha kapsamlı bir hizmet almasını sağlıyoruz. Firmamız her türlü sigorta poliçesini yaptığı için müşterilerimizin ne zaman ne riskle karşılaşma ihtimalini göz önünde bulundurabiliyoruz. 7/24 açık olan telefonlarımıza günün her hangi bir saatinde bir bildirim ve arama geldiğinde en hızlı çözümü sunuyoruz. Sunmazsak uyuyamayız J bu gün bizim işletmemizde kadın ağırlıklı çalışmamızın avantajlarını gelen geri bildirimlerden de anlıyoruz.

Bu sebeple öncelikle kadın ekibime ayrıca teşekkür ve minnet borcum var ve attığım her adımı korkmadan atabiliyorsam ekibim sayesinde. Elif UZUNOĞLU, Sıla TOPALOĞLU, Zeliha KARABİBER, Kübra SEVİM, Sibel ŞAHİN, Canan AYDIN, Dilan ÇAKIR , Nursel CİNGÖZ ve Tuğçenur ORUZ onlarla bu yolculukta devam etmek düşüp kalkmak bile paha biçilemez bir duygu benim için…

Bir kadın işletmeci olarak sizlerin de başarısını takdir ediyorum. Uzun yıllardır yayın hayatında olan Bölgenin Tek Ekonomi dergisi olan İş’te Life Adana Dergisi’ni bende takip ediyorum. Bu güzel söyleşi ile bize de yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Firma Fotoğraf Galerisi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans