Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

10. Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Sona Erdi

05 Haziran 2023 - 236 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor»10. Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Sona Erdi
10. Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Sona Erdi

ÇİLTAR  Masa Tenisi Kulübü tarafından  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  ve Çukurova Üniversitesi’nin katkısı ile Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 38 masada 55 hakemin görev aldığı turnuvaya 11 ülke ve 41 ilden 280 sporcu katıldı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen ile Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling’in hem onur konuğu hem oyuncu olarak yer alırken, veteran masa tenisi sporcusu Pia Toelhoj çiftlerde gösteri maçı yaptı.

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Petra Sörling de turnuva ortamının çok güzel olduğunu belirterek, Adana’ya tekrar gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

TURNUVA ADANA’NIN MARKASI OLDU

Geleneksel olarak yapılan Adana Veteranlar Masa Tenisi Turnuvasının Türkiye’nin geniş katılımlı önemli organizasyonlarından birisi olduğunu belirten Turnuva Komitesi Başkanı Kemal Sağ, “Türkiye’nin bir numaralı şehrinde yapılan masa tenisi turnuvası marka organizasyon olmuştur. Adana’nın hem ulusal, hem de uluslararası tanıtımına katkı sunacak marka organizasyonlardan bir tanesi Veteranlar Masa Tenisi Turnuvasıdır. Turnuvamız sırasında güzel kentimizde hep birlikte mutlu anlar yaşadığımızı düşünüyoruz ”diye konuştu.

MASA TENİSİNE SAHİP ÇIKILMALI

Uluslararası olarak yapılan bu büyük turnuvanın Adana’nın tanıtımına müthiş katkıda bulunduğunu belirten ÇİLTAR Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü Başkanı Dr. Ali Türemiş, ” Adana’da 2 gün süren turnuva boyunca, dünyanın dört bir tarafından gelen sporcularımız kentimizi tanıma imkânı buldular. Amacımız, her geçen gün bu spor dalının kitle sporu haline gelmesi için bize düşen her şeyi yapıyor olmak. Bu kapsamlı organizasyonun Adana için inanılmaz bir tanıtım imkânı olduğuna dikkat çekmek gerek. İnşallah yerel yönetimler bundan sonra daha duyarlı olur ve gerekli destekleri verirler. Herkes masa tenisine sahip çıkmalıdır” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , ,
FY Ajans