Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Her şey değişebilir… Yeter ki çözüm olalım

28 Eylül 2021 - 510 kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlikler»Her şey değişebilir… Yeter ki çözüm olalım
Her şey değişebilir… Yeter ki çözüm olalım

Çözüme Ortak Ol Derneği (ÇOLDer) 1. Kuruluş yıl dönümü galasını gerçekleştirdi. Yoğun katılımın görüldüğü galada derneğe katkı sunan isim ve firmalara teşekkür plaketleri verildi.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisler’inde gerçekleştirilen galaya 31. Dönem Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, 30. Dönem Adana Baro Başkanı  Av. Veli Küçük, Barış Teknolojik TESİSAT SİSTEMLERİ SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ortağı Mak. Müh. Hamdi Hoplamaz, Hayata Dair HerŞey Gazetesi imtiyaz sahibi Ayşegül Şingirik, Gazette TV ve Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül, Jet tasarım reklam ajansı şirket müdürü Cem Acil, 5 Ocak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefa Saygıdeğer, Atü TTO müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, FY Ajans ve İş’te Life Adana Dergisi imtiyaz sahibi Filiz Yıldırıcı, ÇOLDer yönetim kurulu ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Galada açılış konuşmasını ÇOLDer Yönetim Kurulu Başkanı Özge Demirdelen, katılımcılara ve ÇOLDer üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında ÇOLDer’in önce kurucu başkanı, sonrasında yönetim kurulu başkanı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuşmasına ÇOLDer’in kuruluş hikayesini anlatarak devam eden Demirdelen, “Her şeyi bir anlık durdurun! Furkan Celep’in notunu okuyun ve sadece insani duygularınızla düşünün. Satırların arasında dolaşırken ne hissettiniz? İşte orda kendinizi tanıyın. Üzülmek, “ah, vah” demek, kendimizi kahretmek yeterli değil. Gelişi güzel cümleleri ise hiç etmeyin. Sorun! Bazı şeyleri kendinize sadece sorun… Her şey değişebilir… Yeter ki isteyelim! Yeter ki adım atalım! Yeter ki çözüm bulalım! Yeter ki biz olalım! Yeter ki elimizi taşın altına koyalım!” diyerek dernek kuruluşlarındaki motivasyonlarını ifade etti.

Kadın-erkek, çocuk, eğitim, istihdam, beyin göçü, sağlık, afet, engelliler sorunlarının çözümü için çaba sarf ettiklerini belirten Demirdelen, “hep ‘sorun var’ diyoruz. Çözüm peki? Çözüm noktasında birlikte hareket etmek şart. Çözüme ortak ol Derneği aslında bunu başardı. Daha doğrusu bunu başarmaya adım attı” sözleri ile dernek amaçlarını katılımcılarla paylaştı.

“Dünya Diyor Ki Yardıma İhtiyacım Var”

Geride bıraktıkları sene içinde toplumsal cinsiyet eşitliğini ana tema olarak belirlediklerini ifade eden Demirdelen bu seneki ana temalarının “doğa için yapacaklarımız aslında evimiz, kendimiz, geleceğimiz için yapacaklarımızdır”olduğunu, ana temalarının sebebini ise “dünya diyor ki, yardıma ihtiyacım var!” sözleri ile açıkladı.

ÇOLDer’in Yıldızlarına Teşekkür

ÇOLDer’in 1. Kuruluş Yıl Dönümü Galası’nda derneğin kuruluşunda ve sonrasında destek olan kişi ve kurumlara “ÇOLDer’in Yıldızları” plaketi verilerek teşekkür edildi. Gecede ÇOLDer’in yıldızı plaketi alan isimler; 30. Dönem Adana Baro Başkanı  Av. Veli Küçük, Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Atü TTO müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, 5 Ocak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sefa Saygıdeğer, FY Ajans ve İş’te Life Adana Dergisi imtiyaz sahibi Filiz Yıldırıcı, Ayşe Yeşildere, Gazette TV ve Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül, Dr. Çağrı Ün, Barış Teknolojik TESİSAT SİSTEMLERİ SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ortağı Mak. Müh. Hamdi Hoplamaz, Jet Tasarım reklam ajansı şirket müdürü Cem Acil oldu.

Gece, tüm katılımcılarla birlikte kesilen yaş pasta ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans