Dolar : Alış : 18.6123 / Satış : 18.6458
Euro : Alış : 19.4206 / Satış : 19.4556
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1338 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana 7. İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı

30 Mart 2018 - 745 kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlikler»Adana 7. İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı
Adana 7. İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Adana İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Adana 7. İstihdam Fuarı (ADİF 2018)” Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’nda açıldı.

İşsizliğin önüne geçmek amacıyla 2012 yılından beri gelenekselleşen bölgenin en büyük insan kaynakları buluşması Adana 7. İstihdam Fuarı’na Vali Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, İŞKUR Adana İl Müdürü Ahmet Altunbaş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, firma temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

İŞKUR Adana İl Müdürü Ahmet Altunbaş, yaptığı konuşmada işsizlik ile mücadelede İŞKUR’un çok çalıştığını belirterek “Türkiye son dönemlerde çok önemli dönemeçlerden geçiyor. Bir tarafta silahlı kuvvetlerimiz yurt içinde ve yurt dışında mücadele ediyor. Bir tarafta da bizler yurt içerisinde istihdam seferberliğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. 2017 yılında ‘artı bir istihdam’ seferberliğiyle Türkiye’de 1 milyon 500 bin işsizine iş buldu” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş ise, “100 Büyük Firmaya İş ve Staj Başvurusu” sloganı ile kapılarını açan Adana İstihdam Fuarı’nın; kamu kurumları, yerel yönetimleri, üniversiteleri, mesleki eğitim kuruluşlarını, sanayici ve işletmecileri, istihdam ve insan kaynakları kuruluşları ile STK’ları buluşturacak önemli bir fuar hüviyetinde olduğunu dile getirdi.

“İstihdam politikalarına daha fazla ağırlık verilmeli”

Fuarın Çukurova Üniversitesi yerleşkesi içerisinde gerçekleştiriliyor olmasının, kariyer planlaması yapan gençler ile Adana’daki istihdam olanakları arasında önemli bir köprü vazifesi göreceğini umut ettiğini ifade eden Vali Demirtaş, “Adana Valiliğimizin himayesinde geleneksel hale dönüşen Adana İstihdam Fuarı; işgücü talep eden 100 büyük firmayı, en az 30 bin ziyaretçiyle aynı ortamda bir araya getirerek ortak bir sinerji yaratmayı hedeflemektedir. Bununla birlikte Adana İstihdam Fuarı’nda İŞ-KUR aracılığı ile sağlanan teşvikler, işveren ve vatandaşlarımızın bilgisine sunulacaktır. Böylelikle yeni girişimcilerin iş ve ticaret hayatımıza katılmasının önü açılacaktır” dedi.

Dünya genelinde son yıllarda yaşanan ekonomik krizlerin, işsizlik sorununun giderek kronikleşmesine neden olduğunu dile getiren Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu sebeple sosyal ve ekonomik uyumun en önemli sacayağını oluşturan istihdam politikalarına, her zamankinden daha fazla ağırlık verilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği projesi kapsamında, tüm kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde faaliyetlerimizi artırarak sürdürüyoruz. İşsizlikle mücadele ve istihdamın artırılması konusunda, daha fazla vatandaşımıza ulaşmak adına yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bugün açılışını yaptığımız Adana İstihdam Fuarı vesilesiyle tüm paydaşların, yeni istihdam politikaları oluşturmak adına seferber olduklarını görmekten, büyük mutluluk duymaktayım. Bu vesile ile Adana İstihdam Fuarının ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş tarafından fuara destek veren kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket verildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans