Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1559 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başlıyor!

22 Ekim 2018 - 802 kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlikler»19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başlıyor!
19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başlıyor!

Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, 19. kez kısa film tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanıyor! 19. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu yıl, 30 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalde her sene olduğu gibi bu sene de ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorileri yer alırken; festivale 104 ülkeden 2 bin 400 film başvurusu alındığı belirtildi.

Bu yıl Altın Kedi Ödülleri için Ön jüri değerlendirmesi sonunda finalist olarak yarışacak filmler, başkanlığını ödüllü yönetmen Emin Alper‘in yapacağı jüri tarafından değerlendirilecek.

Uluslararası jüri başkanı ise Avrupa’da birçok kısa film festivalinin programcısı ve Brest Avrupa Kısa Film Festivali artistik direktörü Massimiliano Nardulli olacak. Uluslararası filmler için oluşturulan jüride “Sibirya” filminde Keanu Reeves ile başrolü paylaşan oyuncu Ana Ularu da yer alıyor. Romanya asıllı oyuncu tiyatro, sinema ve özellikle Hollywood deneyimlerini, düzenlenecek olan bir söyleşiyle İzmirli oyuncu adayları ile paylaşacak.

Festivalde yer alan film gösterimleri ve söyleşileri ise; ana gösterim salonu Fransız Kültür Merkezi olmak üzere, İzmir Sanat, NHKM Konak Sineması, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek.

gaiadergi.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans