Dolar : Alış : 18.5187 / Satış : 18.5521
Euro : Alış : 18.1395 / Satış : 18.1722
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Ziya Selçuk Aşı Oldu, Sıra Öğretmenlerde

24 Şubat 2021 - 203 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Ziya Selçuk Aşı Oldu, Sıra Öğretmenlerde
Ziya Selçuk Aşı Oldu, Sıra Öğretmenlerde

Ziya Selçuk Aşı Oldu, Sıra Öğretmenlerde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çorum’da bulunan Arifegazili İlkokulu’nda ilk doz koronavirüs aşısını olarak öğretmenler için aşılanma sürecinin başladığını duyurdu.

14 Ocak’ta başlayan aşılama uygulamasında sıra eğitimcilere geldi. Çorum’un Sungurlu ilçesinde Arifegazili İlkokulu’nda Koronavirüs aşısı olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimciler için aşılama sürecinin startını verdi.

‘’1 milyon 259 bin çalışanımızın listesini ilettik’’

Selçuk, aşı sonrası yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı bu konuyla ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz hafta iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler daha sonra da kendi istedikleri şekilde randevu sistemi oluşturup o randevuya bağlı olarak aşıların ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde uygulama söz konusu olacak” dedi.

‘‘Okullarımız hazır’’

1 Mart’ta başlayacak yüz yüze eğitime de değinen Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Biz aslında hep uygulamaya gayret ediyoruz. Salgın sürecinin başından beri tüm okullarımız Türk Standartları Enstitüsü’nün belirlediği standartlara göre her türlü hazırlığını yaptı ve meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçlarla ilgili malzemeler konusunda hiçbir problem yaşamaksızın rahatlıkla bu süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır. Okulum Temiz Belgesi’ni okullarımızın tamamına yakını almış durumda. Bu bildiğiniz gibi bir dış denetimle gerçekleştirilebiliyor, Okulum Temiz Belgesi alabilmesi dış denetime tabi. O yüzden de bu belgeyi belirli prosedürler çerçevesinde veriyoruz ve buna hazırız. Diğer okullarımız açılacak. Bu anlamda da biliyorsunuz dünyada da aşılama yeni başlıyor. Birçok ülke okulunu açmaya başladı. Bugünlerde tekrar tekrar duyuyoruz. Çok sayıda ülke okulları tümüyle açtığı konusunda duyuruda bulunuyorlar ama dünyada hiçbir ülkede tüm ülkenin aşılandığı dolayısıyla tüm öğretmenleri aşılandığı bir durumda söz konusu değil.”

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans