Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1559 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

YÖK’ten akademisyenler uyarı: Ölçülü olun

01 Kasım 2018 - 604 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»YÖK’ten akademisyenler uyarı: Ölçülü olun
YÖK’ten akademisyenler uyarı: Ölçülü olun

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) “İslami olarak Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayındır” diyen ve tepki çeken sözlerinin ardından istifa eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’la ilgili bir açıklama yaparak akademisyenleri ‘ölçülü olmaları’ konusunda uyardı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Elbette yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz cumhurbaşkanımızdır” demiş ve tepki çeken bu sözlerinin ardından istifa etmişti. 

YÖK’ten Taşaltın’ın istifasının ardından bir açıklama geldi. YÖK’ün akademisyenleri ‘ölçülü olmaları’ konusunda uyardığı açıklama şöyle:

Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN 31.10.2018 tarihinde istifa etmiş bulunmaktadır.

“Bu vesileyle akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans