Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Yeni nesil Fitness+Beslenme=360fit

25 Ağustos 2020 - 572 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Yeni nesil Fitness+Beslenme=360fit
Yeni nesil Fitness+Beslenme=360fit

Yeni nesil Fitness+Beslenme=360fit

Sağlıklı beslenme ve beslenme ile birlikte formda kalarak istediğimiz vücuda sahip olabilmenin tekniklerini 360 FİT’

Sağlıklı beslenmek ve formda kalmak elimizde!

Kendi vücudunuza güven duyup onu dinlemeyi bilirseniz, ihtiyacınız olan tüm güzelliklere ve sağlığa kavuşabilirsiniz. Vücut kimyamız bakış açımızı değiştirdiğimiz an değişmeye başlar. Dengeyi sağlamak aslında kendi elimizdedir ve elimizdeki en değerli şey olan ‘’Ben‘’ yani tümüyle ruhsal ve fiziksel varlığımızdır. Vücudumuz ruhumuzun evi olduğu kadar aynasıdır da. Öncelikle vücudumuzun dengeli ve sağlıklı olup olmadığının bilincinde olmamız gerekiyor. Bunun içinde mutlaka uzman ellerden destek almalıyız yapılacak analizler ve testler ile nasıl beslenmemiz gerektiğini, yapılacak egzersiz ve sporları belirleyerek sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz.

Sağlıklı beslenme ve beslenme ile birlikte formda kalarak istediğimiz vücuda sahip olabilmenin tekniklerini 360 FİT’ Dyt. Asena Yüksel ile konuştuk.

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için en önemli faktör doğru beslenme. Bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Vücudumuz aslında çok akıllı bir mekanizmaya sahiptir. İlk adımı ona güven duyarak atabiliriz. Bize anlatmak istediklerini dinleyerek yola çıkabiliriz. Beslenme kişinin sadece karnını doyurması demek değildir. Beslenme yaşamımızı devam ettirebilmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için yapılan en önemli gereksinimlerdendir.  Tabi ki beslenmenin de bir ölçüsü olduğunu bilerek dengeli ve düzenli beslenmeliyiz. Bazen kilo vermek için ihtiyacımızdan çok daha az besleniriz bazen de kilo almak için fazla besin tüketmeye çalışırız. Dolayısıyla vücuttaki denge bozulur ve bir takım rahatsızlıklar meydana gelir. Günlük yaşantımızda vücudumuzun ihtiyacı olan protein, karbonhidrat, vitaminler ve minerallerin yeteri oranda alınması dengeli ve düzenli beslenmeye örnektir.

Beslenmeye dikkat etmek için kilolu olmak şart mıdır?

Kesinlikle hayır. Sağlığın korunması ve yaşam kalitesinin arttırılması için sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmek gerekmektedir. Sağlıklı beslenen bir kişi kendisini her zaman daha rahat ve dinç hisseder. Ayrıca sağlıklı ve dengeli beslenen kişiler psikolojik yönden daha güçlü olurlar.

Hızlı kilo verdiren diyet programları faydalı mıdır?

Çok hızlı kilo vermek sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Kilo verme diyetleri mutlaka bir diyetisyen tarafından kişiye özel olarak planlanmalıdır. Yaşınıza, boyunuza, vücudunuzda bulunan yağ ve kas dokusu, beden kitle indeksi ve en önemlisi beslenme şekli ve yaşam tarzınıza göre size özel diyet programının planlanması en doğru yöntemdir.  Ayrıca kilo verme veya formda kalma programlarında mutlaka vücuda uygun egzersiz ve spor yapılmalıdır.

    

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans