Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Vali Demirtaş: Sınırların Kalktığı Dünyada En Önemli Olgu Eğitimdir

17 Eylül 2018 - 531 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Vali Demirtaş: Sınırların Kalktığı Dünyada En Önemli Olgu Eğitimdir
Vali Demirtaş: Sınırların Kalktığı Dünyada En Önemli Olgu Eğitimdir

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sınırların kalktığı, dünyada herkesin birbirine komşu olduğu bugünün dünyasında en önemli olgunun eğitim olduğunu belirterek, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin İlköğretim Haftası’nı kutladı.

Demirtaş, İlköğretim Haftası dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, uzun yaz tatilinin ardından Adana genelinde 500 bine yakın öğrencinin, ilk ders zilinin çalması ile birlikte yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluştuğunu kaydetti. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ülkeye, millete, öğrencilere, eğitim camiasına, velilere hayırlı uğurlu olmasını dileyen Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

“Sınırların kalktığı, dünyada herkesin birbirine komşu olduğu bugünün dünyasında, en önemli olgu hiç kuşkusuz eğitimdir. Dünyadaki tüm ülkelerin bu yarışta ön sıralarda yer almak maksadıyla ciddi yatırımlar yaptığı yadsınamaz bir gerçektir. Bizler de ülke olarak bu yarışta ‘Ben de varım’ demek adına, son yıllarda büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik. Devletimizin ve hükümetimizin gerçekleştirdiği devasa altyapı ve teknoloji yatırımları ile eğitimde yeni bir dönemin başladığına bu dönemde hep birlikte şahit olduk. Tüm bu çalışmaların yegane gayesi ise evlatlarımızın çağın gereklerine uygun eğitim-öğretim ortamlarında nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarının sağlanması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma idealinin hayata geçirilmesidir. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda da eğitimin kalitesinin ve niteliğinin arttığı, ikili eğitimin ortadan kalktığı, fiziki altyapı ve derslik sorununun çözüldüğü, akademik başarının katlandığı, projelerle yeni hibe desteklerinin kazanıldığı bir Adana için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceğiz. Adana’nın genç neslini; akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönlerden bugüne ve geleceğe hazırlarken milli ve manevi değerlerimize bağlı bir kuşak olarak yetiştirmek için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bunun için eğitim ortamlarını, kütüphanelerini, atölyelerini, spor salonlarını, pansiyonlarını öğrencilerimizin en fazla verim alacakları şekilde hazırlayacağız. Buradan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilimiz genelinde sorunsuz başlaması ve bunun yıl boyu devam etmesi amacıyla aldığımız kararları dikkatle uygulayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. İlimizin eğitimdeki başarı çıtasının daha yükseklere taşınması ve okullarımızın güvenli okullara dönüşümü ile ilgili yürüttüğümüz çalışmaların üzerinde hassasiyetle duracağımızı vurgulamakta daha yarar görüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin İlköğretim Haftasını kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans