Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

TV A YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR

01 Ekim 2018 - 1.004 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»TV A YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR
TV A YENİ YAYIN DÖNEMİNE HAZIR

 

Adana’da yayın yapan TVA‘nın yeni yayın döneminde Genel Yayın Yönetmenliği görevini Üstlenen Necmi Uçar İş’te Life Adana’ya yeni yayın dönemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

1994 yılında Adana’nın ilk özel televizyonu unvanı ile yayın hayatına başlayan TV A, yeni yayın döneminde Necmi Uçar yönetiminde yeni programlar, yeni konu ve konuklarla izleyicilerle buluşacak. İş’te Life Adana’ya konuşan TV A Genel Yayın Yönetmeni Necmi Uçar şunları kaydetti:

“TVA benim televizyonculuk mesleğine ilk başladığım kanal. Stüdyonun tozunu ilk yuttuğum, kameranın, mikrofonun yaka mikrofonunun yayın masasının, ışığın, sesin ne olduğunu öğrendiğim, hatta hep birlikte öğrendiğimiz bir mecra oldu. Çünkü bu mesleğe başladığım yıllarda televizyon yayıncılığı/haberciliği çok yeni bir meslekti. Ama yakaladığımız aile havası ile işi hep birlikte çok da zorlanmadan öğrendik. Yaklaşık 25 yıl sonra bu kanalın Genel Yayın Yönetmeni koltuğuna oturmak benim için hem anlamlı hem de gurur verici.

Yaklaşık otuz yıldır gazetecilik yapıyorum. Otuz yıllık gazetecilik deneyimimi bu ekrana taşımak adına, buradaki arkadaşlarımla bu deneyimi paylaşmak adına bu görevi kabul ettim. Elbette zor bir süreçte bu görevi kabul ettiğimi biliyorum. Yeni yayın dönemine çok kısa bir süre kala bu göreve başladım. Ama ekip arkadaşlarımla beraber  yeni anlayışla, yeni programlar ürettik. Yeni program ve yeni yüzlerimizi Adanalılarla paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Önceliğimiz haber olacak. Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçimde Adana siyasetinin nabzını tutma noktasında herkesin seçim öncesi ve sonrasını, adayları tanıma ve tanıtma sürecini en iyi şekilde aktaracak bir yayıncılık anlayışını benimsiyoruz. Haberci olduğumuz için bizim için en kolayı bu. Ekranın bir de diğer boyutu var. Kadın programları, Sohbet programları, ekonomi, sağlık, eğitim ve iş dünyasına yönelik programları da ekranlara yansıtacağız. Bu noktada yeni program ve yeni içeriklerle ve tabi ki yeni yüzleri Adanalılarla tanıştıracağız.

Hazırız, son rötuşları yapıyoruz. Pazartesi (1 Ekim) itibarıyla Adanalıları yeni program ve yeni yüzlerimizle tanıştıracağız. 1 Ekim akşamı benim hazırlayıp sunduğum “Geniş Açı” programı da yayında olacak. Geniş Açı ismi benim televizyonculuktaki ilk programımın adı olduğu için bu ismi seçtim. Geniş Açı programı da TVA ekranlarının  habercilik yönünün lokomotifi olacak. Çok önemli isimleri programda konuk etmeyi düşünüyoruz. TVA hem isminden doğan derinliğini hem de 25 yıllık geçmişinin ağırlığını hak eden bir ekrana kavuşacak çünkü TVA benim için çok önemli. Bu kanalın isim babası benim bir kere, bu açıdan da TVA benim için çok önemli.
Bu anlamda tüm Adanalılara TVA izlemeye davet ediyorum. Gerçekten izlenebilir bir kanal oluşturduğumuzu düşünüyorum.

TVA’yı televizyonunuzun yanı sıra www.tva.com.tr adresinden de canlı olarak izleyebilirsiniz.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans