Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı iptal edildi

10 Mart 2020 - 738 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı iptal edildi
Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı iptal edildi

Bu yıl 3-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceği açıklanan Portakal Çiçeği Karnavalı, Adana Valiliği’nde yapılan bir toplantı sonrası iptal edildi.

Son yıllarda Adana’nın tanıtımı ve turizm gelirlerine önemli katkı sağlayan Portakal Çiçeği Karnavalı’nın bu yıl yapılmaması kararı alındı. İptale gerekçe olarak dünya genelinde ölümlere neden ancak Türkiye’de vakasına rastlanmayan corona virüsü gösterildi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Kanranaval’ın fikir babası Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve şehir yöneticilerininhazır bulunduğu  Adana Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantı sonrası yapılan açıklama şöyle:

“Her yıl ülkemizden ve dünyadan yoğun bir katılımla ilimizde gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl sekizincisini düzenleyeceğimiz “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” hakkında aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Valiliğimiz himayesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, İlçe Belediye Başkanlıklarımız ve Adana Ticaret Odası ve Karnaval Komitesi iş birliğinde, her yıl nisan ayında düzenlediğimiz “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”mızın sekizincisinin, 03-12 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bununla birlikte dünya genelinde gerek ulusal gerekse uluslararası pek çok fuar, festival ve karnaval gibi insanların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerin, etkisi gün geçtikçe artan ve birçok can kaybına sebebiyet veren corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelendiği ya da iptal edildiği müşahede edilmektedir.

Valiliğimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, Seyhan, Çukurova, Sarıçam İlçe Belediye Başkanlıklarımız, Adana Ticaret Odası ve Karnaval Komitesinin katılımıyla 10 Mart 2020’ da gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısı sonucunda, karnavalın uluslararası boyutunun ülkemiz ve ilimiz açısından beraberinde corona virüs (Covid-19) tehlikesi getireceği kanaatine varılmış; bu bağlamda 03-12 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın vatandaşlarımızın sağlığı göz önünde bulundurularak bu yıl yapılmamasına karar vermiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans