Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Türkiye Pozantı’yı konuşacak

02 Haziran 2020 - 551 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Türkiye Pozantı’yı konuşacak
Türkiye Pozantı’yı konuşacak

 

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Türk’ün hiçbir zaman esaret altına alınamayacağının dünyaya Atatürk’ün bildirgesiyle ilan edildiği Pozantı Kongresi’nin100’üncü yılının çok özel etkinliklerle kutlanacağını söyledi. Çay, “100 yıl önce olduğu gibi, gücümüzü, birlik ve beraberliğimizi sergileyeceğimiz 5 Ağustos kutlamaları için hazırlıklara başladık. Tarihe geçecek kutlama etkinliğimizi Türkiye konuşacak” dedi.

 

5 Ağustos 1920 tarihinde Milli Mücadele tarihinin dönüm noktalarından birini oluşturan Pozantı Kongresi’nin 100’üncü yılı özel ve görkemli etkinliklerle kutlanacak. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Büyük Millet Meclisi kurulduktan sonra kurtuluş süreci kararlarının alındığı en önemli kongrelerden birinin Mustafa Kemal’in katılımıyla Pozantı’da gerçekleştirildiğini belirterek, “Bize vatan kazandıranları bir kez daha saygıyla, rahmetle anacağımız, tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi gücümüzü, birlik beraberliğimizi, mazlum toplulukların yanında olduğumuzu göstereceğimiz bir etkinlik planladık. Bu çerçevede Pozantı Kaymakamlığımız ile birlikte başta Adana Valiliğimiz olmak üzere Adana’da ve Ankara’da kamu kurumu, özel sektör, üniversitelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde Pozantı Kongresi’nin önemine ve ülkemize yakışacak bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyoruz. Önümüzdeki günlerde Adana milletvekillerimiz başta olmak üzere Ankara’da yapacağımız görüşmeler sonrasında kutlama etkinliği içeriğimizle ilgili daha detaylı bilgi vereceğiz” dedi.

GAZETECİ ULUĞTÜRKAN ETKİNLİĞİN PROJE KOORDİNATÖRÜ

Mustafa Çay, Kurtuluş Savaşı romanı Madalyasız’ın yazarı gazeteci Mehmet Uluğtürkan’ın ‘Pozantı Kongresi’nin 100’üncü Yılı’ etkinliklerinin hazırlıkları çerçevesinde proje koordinatörlüğü yapmasını içeren danışmanlık protokolü imzaladıklarını belirterek, “Kurtuluş Savaşımızla ilgili çalışmaları bulunan, yakın zamanda Pozantı’nın kurtuluşunu da içeren romanıyla karşımızda olacak değerli arkadaşımızın kutlamalar çerçevesindeki önerilerini bizim önerilerimizle birleştirdik. Türkiye genelinde ses getirecek bir kutlama etkinliğine her kesim ve kurumun desteğiyle imza atacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans