...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Temsa, Türkiye’de kaldı

17 Şubat 2020 - 878 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Temsa, Türkiye’de kaldı
Temsa, Türkiye’de kaldı

İki ayı aşkın süredir üretim yapmayan Temsa’da beklenen gelişme Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamayla netleşti. Sabancı Holding ve Çek troleybüs üreticisi SkodaTemsa’yı yüzde 50’şer payla satın alıyor.

Konkordato başvurusunda bulunan Temsa’yı Sabancı Holding ve Çek troleybüs üreticisi Skoda yüzde 50’şer payla satın alıyor. Şirketin yüzde 50’sini satın alan troleybüs üreticisi Skoda, Temsa ile ilk kez otobüs üretimine girecek.Temsa’daki süreci yakından takip eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın konuyla ilgili Adana’ya gelmesi bekleniyor.

 

Satışa ilişkin KAP’a yapılan açıklamada şöyle:

Skoda Transportation’ın ana ortağı PPF ve Sabancı Topluluğu, yüzde 50-50 ortaklık yapısı ile, Temsa Ulaşım Araçları’nın tamamının satın alınmasını değerlendirmek üzere bir niyet mektubu imzalamıştır. Detaylı incelemenin tamamlanması, ortaklık görüşmelerinin olumlu neticelenmesi ve gerekli izinlerin alınmasına bağlı olarak, satınalma işlemi gerçekleştirilecektir. Skoda Transportation’ın Türkiye’ye olan güveni ve Sabancı Topluluğu’nun ülkesine olan sorumluluğu neticesinde, Temsa Ulaşım Araçları’nın yeniden üretime başlaması ve yeni bir büyüme ivmesi yakalaması hedeflenmektedir. Konu ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

30 MAYIS 2019’DA SATIŞMIŞTI

Sabancı Grubu Mayıs 2019’da Temsa’yı yatırımcı Enver Rıfkı Ünver ve eşi Rukiye Devres Ünver’in sahibi olduğu İsviçre merkezli True Value Capital şirketine 140 milyon dolar değerleme üzerinden, borçlar dahil yaklaşık 60 milyon dolara satmıştı. Grup, 9 ay sonra Temsa’nın yarısını geri almış oldu.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans