Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sözlü FOX TV’de Küçükkaya’nın konuğu oldu

05 Mart 2019 - 963 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Sözlü FOX TV’de Küçükkaya’nın konuğu oldu
Sözlü FOX TV’de Küçükkaya’nın konuğu oldu

Adana Büyükşehir Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, yapımcılığını ve sunuculuğunu İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına konuk oldu.

Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programı, yerel seçimler öncesi hem Cumhur İttifakı hem de Millet İttifakı adaylarını konuk alıyor. Program kapsamında bugün (5 Mart) Adana’da canlı yayın konuğu Adana Büyükşehir Millet İttifakı adayı Zeydan Karalar ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü oldu. İki adayın da projelerini anlattığı programda Karalar ve Sözlü arasında “HDP’li meclis üyesi” polemiği de yaşandı.

Karalar ve Sözlü arasında “HDP’li meclis üyesi polemiği”
Programa ayrı ayrı konuk olan Karalar ve Sözlü arasında HDP’li meclis üyesi polemiği yaşadı. Sözlü Ceyhan belediye başkanlığı döneminde de Büyükşehir başkanlığı döneminde de Kürt seçmenden oy aldığını belirtirken, “şeffaflık vurgusu” yaptı. CHP’nin bu konuda şeffaf olmadığını, HDP ile işbirliği içinde olmadıklarını söylemelerine rağmen 8 HDP’liyi meclis üyeliğine aday gösterdiğini iddia etti. İddialar üzerine Karalar program sunucusu Küçükkaya’ya mesaj atarak, “”Ben centilmence konuştum, Sözlü 8 HDP’li CHP listesinde diyor. Bunu ispat etsin ya da özür dilesin” dedi. Küçükkaya’nın mesajı kendisine iletmesinden sonra iddiasının arkasında olduğunu belirten Sözlü, “siyasete girdiğim günden bu yana Milliyetçi Hareket Partisi içindeyim. Hiçbir sapmam olmadı. Bunu başaran nadir siyasetçilerdenim. Ben çizgisi ve safı net olan bir belediye başkanıyım, herkesin de net olmasını temenni ediyorum” dedi.
“Güney Seyhan ve Yüreğir’i yeni baştan inşa edeceğiz”
Küçükkaya’nın projelerini sorduğu Sözlü, “Başkanlığım boyunca tek bir metre kare tarım arazisini imara açmadım, açmam da. Yeni imar alanları açmak Güney Seyhan ve Yüreğir’e haksızlık olur. Biz öncelikle oraları doğru şehircilik anlayışıyla düzelteceğiz. Şehri kuzeyden güneye bağlayan geniş bulvarlar ve köprüler inşa edeceğiz. Turgut Özal Bulvarı gibi geniş bulvarlarımızı Seyhan ve Yüreğir’e de kazandıracağız.” dedi.

“Çiftçiliği geliştirerek istihdama katkı sağlayacağız”
Tarımla ilgili projeleri sorulan Sözlü, ” benim mesleğim Ziraat Mühendisliği. Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Yüzlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvanımız ve tarlalarımız var. Tarım politikaları benim önceliğim arasında. Özellikle Adana’nın kuzeyinde daha verimli tarım alanları için çalışmalar yürüttük. Şuan orada birçok vatandaşımız ortalama bir işçi ve memurdan çok daha fazla kazanç elde eder duruma geldi. Biz tarım politikalarını daha da iyileştirerek Adana’nın istihdamına katkı sağlayacağız” dedi.

“Tanzim satış noktaları halk ekmek satış noktalarımızdan farksız”
Bugün Türkiye’nin en ucuz ekmeğini Adanalı vatandaşlarımıza Halk Ekmek satış noktalarında sağlıyoruz. Altmış kuruşa vatandaşlarımız ekmek alıyorlar. Meyve ve sebze satışı için kurulan Tanzim satış noktaları da bu anlayıştan farksız. Vatandaşımıza ucuz sebze ve meyve temin etmek için birçok noktaya tanzim satış alanları kurduk.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans