Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1421 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sigarayı Bırakmak İsteyenlere İlaçlar Ücretsiz

01 Nisan 2021 - 232 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Sigarayı Bırakmak İsteyenlere İlaçlar Ücretsiz
Sigarayı Bırakmak İsteyenlere İlaçlar Ücretsiz

Sigarayı Bırakmak İsteyenlere İlaçlar Ücretsiz

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlara, sayıları 500 bini geçmemek kaydıyla herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığı fark etmeksizin ilaçlar ücretsiz verilecek.

Sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmadan Sağlık Bakanlığınca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.

Resmi Gazete’de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 4736 sayılı Kanun’un birinci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf tutulacakların tespitine dair karar yürürlüğe konuldu.

500 bin kişiye ücretsiz ilaç temin edilecek

Buna göre, sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, sayıları 500 bini geçmemek şartıyla ve herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarına dağıtımı yapılacak Nikotin Replasman Preparatları ile Bupropion HCI ve Vareniklin içerikli ilaçlardan tütün bağımlılığı tedavi ve eğitim birimleri vasıtasıyla ücretsiz faydalanacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans