Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYHANLI ÇİFTÇİLERE 200 BİN FİDE VE 25 BİN FİDAN DESTEĞİ

16 Mayıs 2022 - 429 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYHANLI ÇİFTÇİLERE 200 BİN FİDE VE 25 BİN FİDAN DESTEĞİ
SEYHANLI ÇİFTÇİLERE 200 BİN FİDE VE 25 BİN FİDAN DESTEĞİ

“Her alanda üretim” anlayışıyla hizmet veren ve tarımsal üretimi teşvik edip, öncü çalışmalara imza atan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, Dünya Çiftçiler Günü’nde 10 bin fide ve fidan ile belediyenin ürettiği kompostu Seyhanlı çiftçilere ücretsiz olarak dağıttı.

ÇİFTÇİLERE DESTEK ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Kırsal kalkınmayı sağlamak için Seyhan’da tarımsal üretimi ve katma değeri yüksek alternatif ürün üretimini teşvik eden çalışmalarla dikkati çeken Seyhan Belediyesi, Bütün şehir yasasıyla Seyhan’ın köyden mahalleye dönüşen kırsal bölgelerinde faaliyet gösteren çiftçilere verdiği desteği aralıksız sürdürüyor.

100 BİN FİDE, 25 BİN FİDAN DAĞITILDI

Kırsal Hizmetler Müdürlüğünün programı kapsamında küçük ölçekli sebze ve alternatif meyve üretimini teşvik etmek amacıyla kırsal mahallelerde bugüne dek 100 bin fide ve 25 bin fidan ücretsiz olarak çiftçilere dağıtıldı.

YALMANLI’DA FİDE VE FİDAN DAĞITIM ETKİNLİĞİ

Dünya Çiftçiler Günü’nde de Başkan Akif Kemal Akay’ın katılımıyla Yalmanlı Mahallesi’ndeki çiftçilere fide, fidan ile kompost dağıtım etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte Adana topak patlıcanı, bahçe biberi, sarı süs biberi, domates gibi sebze fideleri ile kumkuat, hicaz narı ve zeytin fidanıile organik atıkların dönüştürülmesiyle elde edilen, toprağı iyileştirici özelliğe sahip kompost ile çiftçilere destek verildi.

“ÇİFTÇİ ÜRETİP KAZANIRSA ADANA VE TÜRKİYE KAZANIR”

Mahalle sakinlerinin sorunlarını da dinleyen Başkan Akay, kırsal kalkınmanın ve üretimin önemini vurguladı. Kırsalda yaşayan yurttaşların köyünde kalıp üretime devam etmesinin yaşamsal öneme sahip olduğunu kaydeden Başkan Akay, “Çiftçi üretirse ve ürettiğinden kazanırsa, Adana ve Türkiye’de kazanır. Bu inançla Seyhan Belediyesi olarak çiftçilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Daha yaşanabilir bir kent ve ülke için, birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz ve hep birlikte kazanacağız” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans