Dolar : Alış : 27.3767 / Satış : 27.4260
Euro : Alış : 29.0305 / Satış : 29.0828
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1485 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SEYHAN’DA ÇİFTLER EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM İLE EVLİLİĞE HAZIRLANIYOR

22 Şubat 2022 - 220 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SEYHAN’DA ÇİFTLER EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM İLE EVLİLİĞE HAZIRLANIYOR
SEYHAN’DA ÇİFTLER EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM İLE EVLİLİĞE HAZIRLANIYOR

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, aile kurmak amacıyla nikâh başvurusunda bulunan çiftleri daha mutlu, huzurlu bireyler ve aileler ile daha eşitlikçi bir toplum hedefi doğrultusunda “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” ile evliliğe hazırlıyor.

HER ÇARŞAMBA SAAT 18.00’DE

Eğitim programda, evlenip mutlu bir aile kurmak için bir araya gelen çiftlerin, evlilik öncesinde birbirlerini daha iyi tanıyıp, aile içinde etkili iletişim kurabilmeleri amaçlanıyor. Her hafta çarşamba günleri,saat 18.00’de ücretsiz olarak Seyhan Belediyesi nikâh salonunda gerçekleştirilen program, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki kurumsosyoloğu, psikoloğu ve hemşiresi tarafından uygulanıyor.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ AŞILANIYOR

Kurum sosyoloğu, “Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet” gibi toplumda ağır travmalara neden olumsuzlukların yaşanmaması için çiftleri toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilgilendiriyor. Erkek ile kadının birer birey olarak, yaşamın her alanında eşit haklara sahip olduğu bilinciçiftlere aşılanırken, cinsiyeti nedeniyle kadın ya da erkeğin birbirinden üstün olmadığı vurgulanıyor.

EMPATİYİ VE SAYGIYI GELİŞTİRECEK BAKIŞ AÇISINI KAZANDIRILIYOR

Evlilikte karşılaşılan sorunlarla nasıl baş edebilecekleri konusunda çiftlere rehber niteliğinde bilgileri aktaran kurum psikoloğu ise evlilik kurumunun sağlam temeller üzerine inşa edilmesine yönelik olarak empatiyi ve karşılıklı saygıyı geliştiren bakış açısını çiftlere kazandırmaya çalışıyor.

Kurum hemşiresi ise cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında çiftlere bilgiler aktarıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans