Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1421 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“SEYHAN KIZ ÖĞRENCİ EVLERİ” MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

08 Eylül 2022 - 116 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»“SEYHAN KIZ ÖĞRENCİ EVLERİ” MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR
“SEYHAN KIZ ÖĞRENCİ EVLERİ” MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, ekonomik krizin toplumda neden olduğu sorunlar nedeniyle eğitim alanında yaşanan sıkıntıların aşılmasına katkıda bulunacak hizmetleri art arda yaşama geçiriyor.

KIZ ÖĞRENCİ EVLERİ HİZMETE GİRDİ

Dört yıllık üniversite kazanan Seyhanlı öğrencilere 2 bin TL’lik nakdi yardımın ardından, Adana’daki üniversiteleri kazanıp barınma sorunu yaşayan kız öğrenciler için “Seyhan Kız Öğrenci Evleri” hizmete açıldı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Kız öğrencilerin üniversite eğitimleri süresince barınma ve yaşam alanlarını en iyi şartlarda sürdürebilmelerini sağlamaya yönelik olarak hizmete giren Kız Öğrenci Evleri’ne başvurular başladı. 

ÜNİVERSİTEYE TEK TOPLU TAŞIMA ARACIYLA ULAŞIM İMKANI

Bakımyurdu Caddesi’nde 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan Kız Öğrenci Evleri’nden üniversiteye tek toplu taşıma aracıyla ulaşım imkanını bulunuyor.

GÜNLÜK YAŞAMI KOLAYLAŞTIRAN DONANIMLAR

Kent merkezindeki konumuyla her tür olanağa erişimin kolaylıkla sağlanabildiği Kız Öğrenci Evleri’nde, öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracakher tür donanım da sunuluyor.

GÜVENLİ BİR AİLE ORTAMI

Gençlerin Türkiye’nin bugünü ve yarını olduğunun altını çizen Başkan Akif Kemal Akay, gençlerin eğitim hayatlarını en iyi koşullarda sürdürülebilmenin önemini vurguladı. Seyhan’da Bilgi Evleriyle gençlerin ve çocukların bilgiye erişiminin önündeki engellerin kaldırıldığını aktaran Akay, “Seyhan’da yaşayıp dört yıllık üniversite kazanan gençlerimize 2 bin TL tutarında eğitim desteği veriyoruz. Çamaşırhanelerimiz öğrencilerimize ücretsiz hizmet veriyor. Üniversite öğrencilerimize bu yıl da ücretsiz akşam yemeği vermeye devam edeceğiz. Ancak bu desteklerin yeterli olmadığını biliyoruz. Bugün üniversiteli gençlerimizin en önemli sorunlarından birinin de barınma olduğu gerçeğinden yola çıkarak, Adana’daki üniversiteleri kazanan kız öğrencilerimizin gönül rahatlığıyla kalabileceği, güvenli bir aile ortamını onlara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

İRTİBAT NUMARALARI

Kız Öğrenci Evleri’nde kalmak isteyen kız öğrencilerin Seyhan Belediyesi’nin 0322 432 74 74 No’lu telefon numarasından dahili 1226’nın tuşlanması ya da 0535 011 23 89nolu cep telefonu numarasını arayarak koşulları öğrenip başvurularını yapması gerekiyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans