Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Seyhan Belediyesi’nden “Gönül Yarası” Filmi Gösterimi

07 Eylül 2018 - 755 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Seyhan Belediyesi’nden “Gönül Yarası” Filmi Gösterimi
Seyhan Belediyesi’nden “Gönül Yarası” Filmi Gösterimi

Adana’nın Seyhan Belediyesi tarafından yaz aylarında uygulamaya koyulan ve her akşam bir mahallede kurulan yazlık sinemalara halk yoğun ilgi gösteriyor. Şakirpaşa Mahallesi kapalı semt pazarında kurulan yazlık sinemada Türk sinemasının sevilen filmlerinden Şener Şen, Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in başrolünü oynadığı “Gönül Yarası” filmi gösterildi. Filmi izlemeye Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı.

Filmin başında Şakirpaşa mahalle sakinlerine bir konuşma yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, eskiden insanların tek eğlencesi olan yazlık sinema kültürünü yaşatabilmek adına yazlık sinemayı her gün bir mahalleye kurduklarını söyledi. Bu uygulamadan vatandaşların çok memnun olduğunu belirten Karalar, katılımların çok yoğun olduğunu söyledi. Karalar, “Seyhan Belediyesi Türkiye’de marka oldu. Yazlık sinemalar dahi örnek oldu. Yazlık sinemalarımızda birbirimizi görmek hasret gidermek için bir araya geliyoruz. 4,5 yıldır çalışıyoruz. Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar Seyhan’da kültür sanat etkinliği oluyor. Adana’da kültür sanat unutulmuştu. Oysa Adana Yılmaz Güney’ler Yaşar Kemal’ler gibi onlarca dünya çapında sanatçı yetiştirdi. Kültürün-sanatın olduğu yerde yardımlaşma, güzellik, aydınlık olur” dedi.

Konuşmanın ardından Karalar, vatandaşlar ile birlikte “Gönül Yarası” filmini izledi. Film sırasında Seyhan Belediyesi’nce ücretsiz olarak çekirdek, patlamış mısır ve gazoz dağıtıldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans