Dolar : Alış : 27.1751 / Satış : 27.2240
Euro : Alış : 28.9027 / Satış : 28.9548
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1482 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SARIÇAM’DA OKULLAR RENGÂRENK

04 Ağustos 2022 - 172 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»SARIÇAM’DA OKULLAR RENGÂRENK
SARIÇAM’DA OKULLAR RENGÂRENK

Sarıçam Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir süre kala, İlçede eğitim gören öğrencilere daha kaliteli bir eğitim ortamı oluşturmak amacıyla çalışma başlattı.

 İlçede bulunan okulların tadilat, bakım, onarım, boyama ve çevre düzenlemesi işlerine öncelik veren Sarıçam Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılı başlamadan, boya ihtiyacı olan okulların boya, tadilat bakım ve çevre düzenlemesini yaparak yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getiriyor.

2022-2023 yeni eğitim öğretim döneminde ilçelerindeki tüm okulların başta boya, tadilat ve çevre düzenlemesi olmak üzere, tüm eksikliklerinin Sarıçam Belediyesi tarafından giderilerek öğrencilerin hizmetine sunulacağını belirten Başkan Uludağ, bu doğrultuda ilk çalışmayı Uluğ Bey İlköğretim Okulu’nda başlattıklarını belirtti.

“AMACIMIZ DAHA MODERN ŞARTLARDA EĞİTİM SUNMAK”

12 Eylül’de başlayacak 2022-2023 eğitim-öğretim yılı başlamadan tüm planlama ve hazırlıkları yaptıklarının altını çizen Başkan Uludağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi “ Eğitim kurumlarımızın fiziki sorunlarını ve çeşitli konulardaki eksikliklerini giderip eğitime tam destek vermek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Mutlu ve bolluk içinde yaşayan nesiller yetiştirmek için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın daha iyi koşullarda yetişmesi için üzerimize düşen görevler var. Bu sorumluluk bilinci ile okullarımızın fiziki koşullarını düzenliyor, temizliğini ve boyasını yapıyoruz. Bu doğrultuda ilk çalışmamızı Uluğ Bey İlköğretim Okulundan başlattık. İnşallah Sarıçam İlçemizdeki ihtiyacı olan tüm okullarımızı boyayıp tadilat ve çevre düzenlemesini yaparak, daha güzel hale getireceğiz. Amacımız ilçemizde daha modern şartlarda öğrencilerimize eğitim imkânı sunmak. Çocuklarımızın huzurlu ve sağlıklı koşullarda eğitim almalarını sağlamak, bizim için en büyük değerlerdendir. Bundan sonra da eğitime yönelik hizmetlerimizi elimizden geldiği ölçüde sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 Beraberinde Sarıçam İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal ve MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ile birlikte, yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ihtiyaç duyulan tüm okulların boya işlemlerinin yeni eğitim öğretim yılı başlamadan tamamlanacağını belirtti. 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans