Dolar : Alış : 23.4314 / Satış : 23.4736
Euro : Alış : 25.2323 / Satış : 25.2777
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1427 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

SARIÇAM BELEDİYESİ 1. SINIFLARA ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI GELENEĞİNİ SÜRDÜYOR

24 Eylül 2018 - 595 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»SARIÇAM BELEDİYESİ 1. SINIFLARA ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI GELENEĞİNİ SÜRDÜYOR
SARIÇAM BELEDİYESİ 1. SINIFLARA ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI GELENEĞİNİ SÜRDÜYOR

SARIÇAM BELEDİYESİ 1. SINIFLARA ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI GELENEĞİNİ SÜRDÜYOR

Başkan Uludağ: “4 yılda 14 Bin öğrenciyi sevindirdik”

   Sarıçam Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılında Sarıçam’da bulunan okullarda 1 Sınıfa başlayan tüm öğrencilerin okul çantası ve kırtasiye ihtiyacını karşıladı. Sarıçam İlçesinde büyük bir eğitim hamlesini başlatan Sarıçam Belediyesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında ders başı yapan tüm 1 Sınıf öğrencilerinin tümünün okul çantası ve kırtasiye ihtiyacını karşıladı. Hüseyin Avni Coş İlkokulunda İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilere çanta ve kırtasiye dağıtımı Başkan Bilal Uludağ tarafından bizzat yapıldı. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın okula gelişinde minik öğrenciler tarafından sevgi gösterileri ile karşılandı. Başkan Uludağ öğrencilere sarılarak karşılık verdi.

Başkan Uludağ 4 yılda 14 Bin öğrenciyi sevindirdi

   Okulda yapılan çanta ve kırtasiye dağıtım töreninde konuşma yapan Başkan Uludağ ‘Kitaplar devletten kırtasiyeler belediyemizden’ sloganı ile kayıt olan bütün öğrencilerimize kırtasiye malzemesi ve okul çantasını hediye ediyoruz. Başkan Uludağ “Sarıçam Belediye’mizin sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak hayata geçirdiğimiz bu destek, öğrencilerimiz ve ailelerine de okul öncesi büyük katkı sağlayacak. Okul çantası içerisinde defterden kaleme, silgiden kalemtıraşa kadar sene boyunca gereksinim duyabilecekleri tüm ihtiyaçları öğrencilerimize hediye ediyoruz. Bu eğitim desteğimiz, çocuklarını okula gönderen ailelerin masraflarını da minimum düzeye indirerek aile bütçesine katkı sağlayacaktır. Bu yıl 3500 ün üzerinde evladımız 1 sınıfa kayıt olmuş. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yıllarında da bu hediyeleri verdik. Toplamda 4 yılda 14 bin öğrencimize setlerini takdim ettik. Bu evlatlarımıza okullar açılır açılmaz setlerini dağıtmaya başlıyoruz. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Gençlerimizin bizden daha donanımlı eğitim görmesi lazım. Okullarda çocuklarımızın donanımlı olması için sadece milli eğitimin çabası yetmiyor. İşbirliği, güç birliği yaparak, başaramayacağımız iş yoktur. Bu
vesile ile yeni eğitim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“Başkan Uludağ’a kırtasiye yardımları için teşekkür ederiz”

   Çanta ve kırtasiye dağıtımı sırasında Başkan Uludağ’ı gören veliler “Başkanımızın her yıl çocuklarımıza verdiği bu güzel hediye bizleri çok mutlu ediyor. Bu hediye ile dar gelirli ailelerimize çok büyük katkı sağlıyor. Her yıl belediye başkanımız Bilal Uludağ’ın bizlere ve çocuklarımıza verdiği hediyeler için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans