Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Recep Çolak: “Temel İlkemiz, Müşteri Memnuniyeti”

17 Mayıs 2018 - 996 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Recep Çolak: “Temel İlkemiz, Müşteri Memnuniyeti”
Recep Çolak: “Temel İlkemiz, Müşteri Memnuniyeti”

Kahve Tiryakisi’nin ortağı Recep Çolak, temel ilkelerinin ‘müşteri memnuniyeti’ olduğunu belirterek, “Bu her işletmenin temel ilkesidir ama önemli olan bunu hayata geçirebilmek. Biz onun için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kahve Tiryakisi’nin 14. şubesi Ali Karaçalı ve Recep Çolak ortaklığında Adana Turgut Özal Bulvarı’nda açıldı. Kahve Tiryakisi sıcak-soğuk içeceklerden, kahve çeşitlerine, pastadan dünya mutfağına ve fit menüye geniş bir ürün yelpazesine sahip. Toplamda 140 kişilik oturulabilir alanı olan Kahve Tiryakisi’nde 35 kişilik doğum günü kutlaması ve 16 kişilik toplantı yapılabilecek bölümlerin yanı sıra çocuk oyun alanı da bulunuyor.

İş’te Adana Life olarak Kahve Tiryakisi’nin ortağı Recep Çolak ile bir röportaj gerçekleştirdik…

Kahve Tiryakisi’nin Adana şubesini kurarken neyi hedeflediniz?

Öncelikle Adana’da ciddi bir yemek kültürü var, özellikle mangal, ızgara yemeklerinde… Adana’da hemen hemen hiçbir ilin yarışamayacağı bir konsept var. Biz Adana’ya bir yenilik getirmek istedik. Tanıdık lezzet ve tatların yanı sıra, farklı menüleri Adanalının beğenisine sunmuş olduk. Biz işletme olarak bu lezzetlerin yanı sıra sunulan hizmet kalitesini önemsiyoruz. Burada da açıkçası beklediğimizden daha iyi talepler aldık. Yemekte bu kadar ön plana çıkacağımızı düşünmüyorduk. Ticari boyutundan yana baktığımızda, ben Adana’yı seviyorum, sürekli de gidip geliyorum. İşin aslı beni buraya bağlayacak bir işletme olsun istedim. Bu bir sektörde  ilk iş tecrübem. Hizmet alım noktasında müşteri olarak her zaman sektörün içindeydik, şimdi karşı tarafa geçtik. Oradayken yaşadığımız sıkıntıları insanlara yaşatmamak için fazladan gayret gösteriyoruz, empati kuruyoruz.

Menünüzde neler var? Diğer kafelerden farklı olarak neler yapıyorsunuz?

Gün boyu kahvaltımız var, kahvaltı konusunda iddialıyız. Dünya mutfağı var. Makarna çeşitleri ve yeni nesil yemekler diyebileceğimiz et yemeklerimiz var. Sporcular ve formuna dikkat eden misafirlerimize yönelik fit menümüz var, protein değerleri yüksek, kalori oranları düşürülmüş yemek çeşitlerimiz var. Dünya kahvesi ve Türk kahvesi çeşitleri var. Fiyatlar konusunda, piyasadaki bilindik markaların biraz altında olduğumuzu da söyleyebilirim.

Daha çok hangi kesime hitap ediyorsunuz?

Mağaza konseptimizin de gösterdiği gibi biz burada 16-20 yaş arasını değil, daha çok ailelere hitap etmek istedik. Aileleri düşünen kafe anlayışı pek yok.

Ailelerin daha rahat edeceği şekilde masa düzeninden tutun da çocuk oyun alanlarına kadar bir çok detayı düşünerek, ailelerin rahat rahat gelebileceği bir ortam oluşturmaya çalıştık.

Ticari amaç gütmediğimizin en önemli göstergelerinden biri de yerleşim düzenimizdir.

Müşterileriniz burayı tercih etmesindeki en önemli etken nedir?

En beğenilen yönümüz, müşterilerimizi misafir olarak karşılayıp ağırlamamız.Türk örf ve geleneklerinde nasıl ise biz de öyle, sanki evimize konuk gelmiş gibi sıcak ve samimi bir ev sahipliği yapıyoruz. Temel ilkemiz, müşteri memnuniyeti. Bu her işletmenin temel ilkesidir ama önemli olan bunu hayata geçirebilmek. Burada çok farklı kontrol mekanizmaları sağlıyoruz. Örneğin, müşteri geldiğinde arkadaşlarımız siparişi alıyorlar, daha sonra mağaza yetkilimiz masayı ziyaret ediyor, ürünle ilgili bir sıkıntı olup olmadığını soruyor. Varsa hemen çözüme ulaştırılıyor. Eğer mağaza yetkilimizin gözünden kaçtıysa kasada yeniden soruyoruz. Oldu ki, kasiyerimiz sormayı ihmal etti, her masada tek tek anket yapıyoruz. Bu, ticari amacın dışında bir sosyal sorumluluktur aslında. Bu tür mekânları açıyorsunuz, evet amaç ticaret ama bir noktadan sonra insani görevleriniz başlıyor; çünkü burası kamunun malı haline geliyor. Bu tür mekânlar stres atılan yerlerdir ve müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmak gerekir. Biz onun için elimizden geleni yapıyoruz. Her şey güzel başlar, önemli olan bunu aynı standartlarda sürdürebilmektir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans