Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Portakal Çiçeği Karnavalı Online Düzenlenecek

04 Mart 2021 - 283 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Portakal Çiçeği Karnavalı Online Düzenlenecek
Portakal Çiçeği Karnavalı Online Düzenlenecek

Portakal Çiçeği Karnavalı Online Düzenlenecek

İlk olarak 2013 yılında Adana’da gerçekleşen Portakal Çiçeği Karnavalı her yıl baharın gelişiyle birlikte düzenlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı online olarak düzenlenen karnaval, bu sene de 1-4 Nisan tarihleri arasında online olarak düzenlenecek.

9’uncu kez gerçekleştirilecek olan Portakal Çiçeği Karnavalı, 1 Nisan Perşembe günü nisandaadanada.com adresinde başlayacak. Online yayınlar, ödüllü ve eğlenceli etkinlikler 4 Nisan Pazar gününe kadar sürecek.

‘‘ Karnaval ruhunu yansıtacağız.’’

Karnaval komitesi, pandemi önlemlerinin devam ettiğini ve dolayısıyla karnavalın dijital olarak düzenlenmesinin daha doğru olduğunu düşünerek bu kararı aldıklarını bildirdiler. Komite, ‘‘ Hazırlayacağımız dolu dolu programla, ünlü konukların da katılacağı yayınlar ile her sene olduğu gibi yine karnaval ruhunu yansıtacağız. Birliktelik ruhumuza iyi gelecek, motivasyonumuz artacak.’’ açıklamasında bulundu.

Farklı alanlar, eşsiz etkinlikler

Portakal Çiçeği Karnavalı’nda ödüllü karnaval klasikleri olan Kortej Kostüm Yarışması, Portakallı Lezzetler Yarışması, Portakal Çiçeği Koşusu, Portakal Çiçeği Ulusal Satranç Turnuvası ve Hızlı Dürüm Yeme Yarışması düzenlenecek.

Arabalı Karnaval ile açılış töreni ve konserine sınırlı sayıda insan otomobilleriyle katılabilecekken, izlemek isteye kişiler töreni ve konseri online olarak takip edebilecekler.

Havadan Adana ile ünlü hava fotoğrafçısı Ali Akbaş’ın paramotor ile uçarak özel kameralarla çekeceği Adana görüntüleri online olarak aktarılacak.

Nehrin İki Yakası etkinliğinde ise kafalarına Go pro kameralat takılan sporcuların eşsiz mücadelesi izlenecek.

Büyüksaat’ in Ritmi etkinliğinde Adana’nın mistik dokusu ile sanat yapılacak dans gösterileriyle buluşturulacak.

Dev Satranç etkinliğinde ünlü satranç ustalarının hamleleri satranç kıyafetleri giymiş oyuncular tarafından eğlenceli ve tiyatral biçimde canlandırılacak.

Karnaval takviminde gamer (oyuncu) ve çocuklar için de turnuva, ilgi çekici ve eğlenceli etkinlikler de bulunmakta.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans