Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Netanyahu, Sen Terör Devletisin”

02 Nisan 2018 - 622 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“Netanyahu, Sen Terör Devletisin”
“Netanyahu, Sen Terör Devletisin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kalkmış, Afrin’de askerimizin mazlumlara zulmettiğini söylüyor. Ey Netanyahu, sen çok zayıfsın, çok garipsin. Biz teröristlerle uğraşıyoruz ama senin derdin teröristler değil. Çünkü sen terör devletisin” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak için hava yoluyla Adana’ya geldi. Erdoğan’ı, havalimanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile milletvekilleri karşıladı.

Serinevler Spor Salonu’ndaki AK Parti Adana 6. Olağan İl Kongresi öncesinde kendisini karşılayan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik açıklamalarına değinerek, şunları söyledi:

“Onların ordusu hiçbir zaman zulüm yapmamış… Bunların gözleri var, görmez; kulakları var, duymaz. Ağızları, dilleri var Hakk’ı söylemez. Kalpleri mühürlü. Dünyada İsrail ordusunun ne kadar zalim olduğunu benim anlatmama gerek yok. İsrail ordusu ve İsrail, mazlumlara karşı cesur ama mazlumların dışında cesur değil, korkak, ürkek. Zaten zalimler hiçbir zaman cesur olamaz ve zalimler hiçbir zaman zafer anıtı dikemez. Kalkmış bizim Afrin’de mazlumlara askerimizin zulmettiğini söylüyor. Ey Netanyahu, sen çok zayıfsın, çok garipsin. Bir defa kendine çeki düzen ver. Biz teröristlerle uğraşıyoruz. Ama senin derdin teröristler değil. Çünkü sen terör devletisin. Terör devleti olarak da işte Gazze’de, Kudüs’te yaptıkların ortada. Senin dünyada doğru dürüst sevenin yok. Birleşmiş Milletlerde Kudüs ile ilgili attığın adım, aldığın cevap ortada. ‘Benim nükleer silahım var’ diye hava atma. Yeri geldiği zaman o nükleer silahlar da çalışmaz. Şunu bileceksin, mazlumla uğraşma. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Dünyada dolaşacak, gezecek yer bulamazsın. Onun için bizimle uğraşma ve dürüst ol. Dürüst olmadığın sürece hiçbir zaman bizden de olumlu bir kelam bulamazsın.”

“18 Mart’ta, Afrin şehir merkezi ele geçirildi”

Ardından kongre salonuna giren Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, kongrenin ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını diledi. “Biz Adana’yı biliriz, Adana da bizi bilir. Türkiye için neler yaptığımızın, Adana’ya hangi hizmetleri getirdiğimizin en yakın şahidi sizlersiniz. Çünkü Adana hem sanayi, ticaret, tarım hem de güzel yürekli, mert, cesur insanların şehridir” diyen Erdoğan, bu kongreyle birlikte Adana’da yeni bir dönem ve gönül seferberliği başlattıklarını söyledi.

Adana’nın hemen yanı başında önemli bir harekatın yürütüldüğünü kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla sürdürüyoruz. Şu anda iyi bir noktadayız. Operasyonun 58’inci gününde, yani Çanakkale Zaferimizin yıl dönümüne denk gelen 18 Mart’ta, Afrin şehir merkezi ele geçirildi. Şimdi Tel Rıfat ve diğer bölgelere yönelik harekat devam ediyor. Bu harekatta şehit olan askerlerimize, jandarmalarımıza, Özgür Suriye Ordusu mensubu kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlık ve afiyet diliyorum.”

“Bizim işgalcilik ayıbımız yok”

Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu şu sözlerle eleştirdi:

“Bizim sömürgecilik ayıbımız yoktur, bizim işgalcilik ayıbımız yoktur, Ey Netanyahu. Sen işgalcisin ve şu anda işgalci olarak o topraklarda bulunuyorsun. Aynı zamanda sen bir teröristsin. Zira o mazlum Filistinlilere sizin yaptıklarınızı tarih kaydediyor. Bunu hiçbir zaman unutmayacaklar, unutmayacağız. İnanıyorum ki, İsrail halkı senin bu yaptıklarından rahatsız ve sen kalkıp da bizim Afrin harekatına söz söyleyecek kıratta değilsin. Önce bu noktada haddini bileceksin. Bizim anlımız ak, her zaman başımız diktir. Biz, gittiğimiz yere sadece huzur götürürüz, medeniyet götürürüz, sevgi götürürüz. Onun için diyor ki kimse bu bayraktan rahatsız olmasın. Onun için diyoruz ki kimse Türkiye’nin, Türk askerinin varlığından rahatsız olmasın. Biz sadece teröristin tepesine bineriz. Şu anda Afrin’de olan bu değil mi. Güvenli hale getirdiğimiz, kardeşlerimize ise sadece ve sadece hizmet götürürüz. Dün DEAŞ terör örgütü dinimizi istismar ederek, bölgemizin yakılıp yıkılmasına yol açmıştır. Bugün aynı misyonu PKK, YPG terör örgütü üstlenmiştir. DEAŞ’ın başını nasıl ezdiysek, PKK, YPG’nin başını da öyle ezeceğiz. Kimsenin başkaları hesabına bu toprakları kana, ateşe, zulme, acıya boğmasına müsaade etmeyeceğiz.”

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans