Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Konutla birlikte gönülleri de imar ediyoruz”

16 Mart 2018 - 1.305 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»“Konutla birlikte gönülleri de imar ediyoruz”
“Konutla birlikte gönülleri de imar ediyoruz”

Adıyamanlı bir ailenin sekiz çocuğundan biri. Adana doğumlu, tüm eğitim hayatı Adana’da geçti. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünden mezun oldu.

Üniversite sonrasında “Özel FM”  radyosunda yayıncılık yaptı. Kendi şirketi olan Bizim Ajans ile uzun yıllar reklam sektöründe faaliyette bulundu. Yayıncılık, reklamcılık ve aktif siyaset içerisinde olan Hüseyin Karatoprak, 2007 yılında Karatoprak Ltd. Şti. ile inşaat sektörüne geçiş yaptı.

Adana’nın farklı bölgelerinde konut üretimi yapan Karatoprak, sektöre dair sorularımızı cevapladı…

 

Karatoprak inşaat olarak, faaliyetinize nerede başladınız? O günden bugüne kadar kaç proje yaptınız?

İlk olarak 2008 yılında Hayalpark civarında farklı bloklar yaptık. Azmi Dilmaç Apartmanı, Vefa Sitesi, Şifa Nur Apartmanı, Ali Kadriye Karatoprak Apartmanı, Sena Apartmanı gibi projelerimizi sorunsuz bir şekilde tamamladık.

2016 yılında Sarıçam ilçemizde stadyumun karşısında inşasına başlamış olduğumuz, 74 dairelik Zirve Park Life projemizi tamamladık. Yine aynı bölgede stadyumun karşısında Karatoprak Hayal Consept 51 dairelik iki bloklu projemizin yapımına ise halen devam etmekteyiz.

 

Büyük projelerinizin Sarıçam ilçesinde olduğunu gözlemliyoruz. Neden Sarıçam?

Birçok bölgenin imara açık olmayışı imara açılan bölgelere yoğunluk olmasına neden oldu.

Sarıçam ilçesinde proje üretmemiz sadece imara açık olan herhangi bir yerde üretim yapma düşüncesi değil, Sarıçam’ın geleceğinin ne kadar parlak olduğunu farkına varmamızdır. Özellikle yeni yapılan stadyumun kısa süre içerisinde faaliyete geçecek olması, Çukurova Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin veya öğretim görevlilerinin bu civarda konut ihtiyacının olduğu bilinci, ayrıca yeni yapılan Bilim Teknoloji Üniversitesi ve Eylül ayında açılacak olan bölge hastanesi gibi birçok kompleksin o bölgede olması bu bölgedeki konut üretiminin gerekliliğini arttırıyor. Yani sadece üretim amaçlı değil arz ve talep eğrisini iyi okuyarak ona göre yatırım yapıyoruz.

 

Bu bölgede konut üretimi yapmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir? Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Stadyumun tam karşısında mükemmel göl manzarası, sosyal alanları ile yapmış olduğumuz projemiz mimari bakımından bu bölgede muadili olmayan bir proje. Böyle bir projeyi hayata geçirmek için bu tür bir lokasyona ihtiyacımız vardı. Kullanmış olduğumuz üst segment ürünler ile hayata geçen Zirve Park Life projemiz bölgeye de değer kattı diye düşünüyorum.

 Dezavantajına gelince, Sarıçam ile ilgili bir şehir efsanesi dolaştı durdu. Sarıçam da konut üreten müteahhitler işlerini tamamlayamayacak, konutlar satılamayacak, alt yapı sorunu çözülemeyecek vs. gibi söylentiler devam ederken aslında bu bölgede ki çalışmalar hiç hız kaybetmeden devam etti. Bölge ile ilgili altyapı ve doğalgaz çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

 

Konut alacak veya yatırım yapacak olanlara tavsiyeleriniz nelerdir?

Sadece konut imar etmiyor aynı zamanda gönülleri de imar etmeye çalışıyoruz. Bu düşünce ile sadece bizden konut alacak olanlara değil, konut sahibi olmak isteyenlere de gerekli danışmanlığı yapıyoruz. Kişiler bazen bir konut sahibi olabilmek için uzun yıllar çalışmak ve para biriktirmek zorunda kalıyor. Bu birikim uygun olmayan bir yatırıma dönüşürse o yıllar heba oluyor. Yaşanan sıkıntılar ise aile içinde huzursuzluğa yol açıyor. Onun için konut alacak olan ailelere özellikle konut almak istedikleri müteahhitleri iyice araştırmalarını, imar durumuna ve iskân sorunu olup olmadığına baktırmalarını tavsiye ediyoruz. Konutta kullanılan malzeme kalitesini öğrenmelerini. Akıllarına takılan tüm soruların cevabını mutlaka almalarını tavsiye ediyoruz. Konut veya gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen kişiler ise yapacakları yatırımının yeri, özelliği, bölgesi ve geleceği hakkında mutlaka araştırmalar yaparak yatırımlarını ona göre yapmalıdırlar.

 

Konut üretimi yaparken öncelikleriniz nelerdir?

Aslında sadece konut değil yaşam alanları üretiyoruz. Yaşam alanları üretirken de, kullanılan malzeme, konutun kullanım alanı ve sosyal alanlarının gerekli ihtiyaçlara cevap verebilmesi adına projenin yapılması aşamasında son derece titiz davranıyoruz. Gerekli alt yapı çalışmaları sonrası üretimi yapıp teslim ediyoruz. Yaşam alanlarını cennet bahçesine çevirmeleri niyetiyle daire satışı yaptığımız kıymetli müşterilerimizle satışla başlayan dostluğun haklı gururunu yaşıyoruz. “İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır” düsturu ile sadece konut imar etmiyoruz aynı zamanda gönülleri de imar etmeye çalışıyoruz.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans