Dolar : Alış : 13.4067 / Satış : 13.4309
Euro : Alış : 15.1838 / Satış : 15.2112
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1076 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kılıçdaroğlu: Adayımızı Parti Meclisi Belirleyecek

19 Nisan 2018 - 348 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Kılıçdaroğlu: Adayımızı Parti Meclisi Belirleyecek
Kılıçdaroğlu: Adayımızı Parti Meclisi Belirleyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin, “Bizim partimizin bir özelliği vardır; adayı ben değil Parti Meclisimiz, yetkili organlarımız belirler. Dolayısıyla biz önümüzdeki günlerde Parti Meclisi’ni toplayacağız ve adayımızı belirlemiş olacağız” dedi.

Amcasının İçerenköy Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’ya hareketinden önce Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Haziran’ın güzel, aydınlık bir ay olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Haziran, karanlığın az ama aydınlığın en fazla olduğu ay. Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Aynı zamanda kirazların bol olduğu bir aydır. Hepinize iyi haziranlar diliyorum. Bunu da ifade edeyim. Haziran’ın bir başka özelliği, Haziran iyilerin galip geldiği ama kötülerin yenildiği bir aydır. Biz Haziran’ı böyle görüyoruz. Haziran için mücadele edeceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, bu ülkeye huzuru, bu ülkeye kardeşliği ve barışı getireceğiz. Bu ülkenin gerilimlerden büyük acılar çektiğini hepimiz biliyoruz. Herkes evinde neredeyse televizyon izlemekten bile korkuyor. Haziran’da söz veriyorum, bu ülkeye huzur gelecek, barış gelecek, ağaçlar gerçek anlamda çiçek açacak ve hepimiz evimizde huzur içinde oturacağız. Demokrasiyi getireceğiz, cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız. Benim adaylığıma gelince, bizim partimizin bir özelliği var. Cumhurbaşkanı adaylarını ben değil Parti Meclisimiz, yetkili organlarımız belirler. Önümüzdeki günlerde parti örgütünü toplayacağız, adayımızı belirmemiş olacağız. Hepinize iyi haziranlar diliyorum.”

Diğer parti liderleriyle de görüşeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Şunu açık ve net söyleyeyim; kim demokrasiden yana ise, tek adam rejimine karşı ise, Türkiye’de demokrasi olsun, huzur olsun, insanlar düşüncelerini özgürce ifade etsinler diyorlarsa, söylesin diyorlarsa, herkesi Haziran ayında bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans