Dolar : Alış : 13.5932 / Satış : 13.6177
Euro : Alış : 15.2159 / Satış : 15.2433
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1111 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İTÜ Arı Teknokent Firması ABD’den Dünya Birinciliğiyle Döndü

27 Nisan 2018 - 422 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»İTÜ Arı Teknokent Firması ABD’den Dünya Birinciliğiyle Döndü
İTÜ Arı Teknokent Firması ABD’den Dünya Birinciliğiyle Döndü

İTÜ ARI Teknokent şirketlerinden Borda Teknoloji’nin Adana Entegre Sağlık Kampüsü’nde hayata geçirdiği RFID çözümü, ABD’den ‘Sağlık Sektöründe En İyi RFID Uygulama Ödülü’nü kazandı.

Borda Teknoloji’nin Adana Entegre Sağlık Kampüsü’nde hayata geçirdiği RFID (Radyo Frekans Tanımlama) çözümü, ABD’nin Orlando şehrinde düzenlenen ‘The 12th Annual RFID Journal Awards’ (12’nci Yıllık RFID Journal Ödülleri) etkinliğinde ‘Sağlık Sektöründe En İyi RFID Uygulama Ödülü’nü kazandı.

Ödül törenine Borda Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Erdem Altunbaş ile birlikte Türkiye’yi temsilen Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri Bilgi Sistemleri Koordinatörü Yasin Yarbay ve Rönesans Holding Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Yunus Köleoğlu da katıldı.

Borda Teknoloji tarafından geliştirilip uygulamaya konulan, Adana Entegre Sağlık Kampüsü’ndeki ‘RFID Demirbaş Yönetim Çözümü’ ile yaklaşık 110 bin adet demirbaş yönetilirken, ‘RFID Bölgesel Takip Çözümü’ ile oluşturulan 35 güvenli bölgede demirbaşlar kontrol altına alınıyor. ‘Gerçek Zamanlı Konum Takip Sistemi’ ise bebek güvenliği (pembe kod), hasta takibi ve güvenliği, ameliyat süreç yönetimi, porter (taşıma hizmetleri) yönetimi, kritik demirbaşların gerçek zamanlı takibi ve yönetimi, personel güvenliği (beyaz kod) ve sıcaklık – nem gibi çevresel değerlerin kontrolünü sağlıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans