Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1421 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İş insanı Fatih İspir’den anlamlı bağış

18 Ekim 2021 - 416 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»İş insanı Fatih İspir’den anlamlı bağış
İş insanı Fatih İspir’den anlamlı bağış

Adana’da kadınların ekonomiye kazandırılması çerçevesinde etkin çalışmalar yapan ‘Toros Kadın İnisiyatifi Kooperatifi’ne makine teçhizat bağışlayan iş insanı Fatih İspir, “Bu ülke kadınıyla yükselecek. Onların anlamlı çabasına destek olduğum için mutluyum” dedi.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Adana’da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ‘İspirler Lastik’in sahibi iş insanı Fatih İspir, meyve sebze kurutma, reçel başta olmak üzere Adana’nın değerlerini üretime dönüştüren ‘Toros Kadın İnisiyatifi Kooperatifi’ne makine teçhizat bağışında bulundu.

Yöresel lezzetlerin yanı sıra Ticaret Bakanlığı’ndan alınan destekle kurulan tesiste meyve kurutma işlemine başlayan Toros Kadın İnisiyatifi Kooperatifi’nin tam kapasiteyle faaliyete geçmesi için gerekli malzeme ve ekipmanlar İspirler Lastik sahibi iş insanı Fatih İspir tarafından karşılandı.  

Kooperatiflere verdiği destekle bilinen Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz’in katılımı ile gerçekleştirilen bağış töreninde gerekli makine ve teçhizat Toros Kadın İnisiyatifi Kooperatifi’ne teslim edildi.

Bağışların takdimi sonrası destekçilere teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketini alan Fatih ispir “Kadının gücüne inanıyorum, özellikle Türkiye tarihine baktığımızda gelişmemizde ve yöresel ürünlerin yaşatılmasında kadınlarımızın emeği çok. Manevi değerlerimiz bizlerin en büyük zenginliği. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ürünler ve lezzetlerin, günümüz dünyasında geliştirilerek yeniden hayatımızın içinde olması bizleri çok mutlu ediyor. Bu bağlamda emek sarfeden kadınlarımızı kutluyorum. Naçizane üzerimize düşecek olan görevleri ifade etmekten dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.

Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz de Türkiye’de imece usulünün önemine değinerek“Biz her daim birlikte var olmak ve birlikte üretme konusunda birçok ülkeye oranla daha ön sıralarda olduk. Türkiye’de tarihi eski olan kooperatiflerin son yıllarda daha etkili ve verimli bir şekilde ilerlemesinin mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu anlamda Ticaret İl Müdürlüğü olarak kooperatiflerimizin her an yanlarında ve yakınındayız. Üzerimize düşen görevi seve yerine getirmekten onur duyuyoruz. Desteklerinden dolayı İspirler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İspir’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Toros Kadın İnisiyatifi Kooperatifi kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesi Sarıçam Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Şükrü Gedik de yapılan desteğin önemine değinerek, “Kadınlarımızın iş gücünün ekonomiye kazandırılması amacıyla kurulan kooperatifte oldukça ilerleme kaydettik. Bu anlamda kuruluşumuzdan bu yana her daim yanımızda olan Belediye Başkanımız Bilal Uludağ’a, Ticaret İl Müdürümüz Adnan Ekiz’e, desteklerinden dolayı Fatih İspir’e ve en önemlisi kendi gücüne inanarak çalışan ve üreten kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler ürün pazarı oluşmasında ve markalaşma yolunda her türlü hazırlığımızı tamamladık. Bundan sonra hep birlikte çalışarak kooperatif ürünlerimizin marka bilinirliğini arttırarak ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz”diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans