Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İş Adamı Sayım Azmaz MHP’den Aday Adayı Oldu

10 Mayıs 2018 - 1.148 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»İş Adamı Sayım Azmaz MHP’den Aday Adayı Oldu
İş Adamı Sayım Azmaz MHP’den Aday Adayı Oldu

İş Adamı Sayım Azmaz, MHP Adana Milletvekili Aday Adaylığını açıklayarak, “Allah nasip ederse, liderimiz ve teşkilatımız uygun görürse milletvekilliği de adaylığı da benim için ömür boyu gururla taşıyacağım en büyük manevi miras ve şeref olacaktır” dedi.

İş Adamı Sayım Azmaz, MHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısıyla Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Toplantıya MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Zorba, MHP İl Yönetimi, STK temsilcileri, siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Azmaz, yaptığı konuşmada, milliyetçi-ülkücü hareketin bir mensubu ve sevdalısı olarak bu davanın içerisinde ve çeşitli kademelerde yer almanın, kendisi için bir şeref ve iftihar vesilesi olduğunu söyledi. Türkiye’nin dışarıdan husumet, içeriden ihanet cephesinin kuşatmasında olduğunu kaydeden Azmaz, şöyle konuştu:

“Dünyayı kan ve gözyaşına boğan küresel emperyalist güçler ve çeteler Türk-İslam coğrafyasından başka yerde mesai yapmıyor. İşte Irak, Suriye, Karabağ, Afganistan, Pakistan, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Kırım ve diğerleri…Her yerde ağlayan, gözyaşı döken, üzerinde hain planlar ve tuzaklar kurulan Türkler ve Türk-İslam coğrafyasında yaşayan insanlar olmaktadır. Ülkemiz ise küresel çetelerin en büyük hedefi halindedir. ABD, İngiltere, İsrail, Almanya, Fransa ve diğerleri… Hepsi işbirliği ve güç birliği yaparak Türkiye’yi askeri, ekonomik, siyasi ve diplomasi alanlarında köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Ve bu tek dişi kalmış canavarlara hizmet eden PKK, FETÖ ve yandaşı kanlı örgütler yıllardır alçak ve kalleş tuzak ve saldırılarla canımızdan can almakta, kutsal vatan toprağımızı bölmeye çalışmaktadırlar. Ancak devlet gibi devlet adamı Genel Başkanımız Devlet Bahçeli liderliğindeki milliyetçi-ülkücü hareket, özellikle 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü anında ve sonrasında tüm oyunları bozdu. Liderimiz Devlet Bahçeli ‘Önce ülkem ve milletim’ dedi ve geçmişe dönük tüm siyasi hesaplaşmaları, siyasi rekabet ve nefsini ayaklarının altına aldı. Peki, ne için? Elbette ki Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin bekası için… Çünkü, anlayanlar için bugün yapılan mücadele siyasetin çok ötesinde bir var olma mücadelesidir ve ülkücü hareket bütün gücü ve feragatiyle bu mücadelenin içindedir. İşte ben! Bu kardeşiniz de içerisinde bulunduğumuz bu durumdan vazife çıkartarak, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrinde, yanında ve arkasında durarak ona daha yakın olmayı arzu ettim. Liderimiz gövdesini bu taşın altına koymuş ise bizim uzak durmamız tabiatıyla mümkün olamazdı. Netice itibarıyla biz de elimizi taşın altına koyalım diyerek aday adayı olmaya karar verdik. Yüce Allah nasip ederse liderimiz ve teşkilatımız uygun görürlerse milletvekilliği de, adaylığı da aynı şekilde benim için ömür boyu gururla taşıyacağım en büyük manevi bir miras ve şeref olacaktır.”

“Siz milletimin sözü ve sözcüsü olarak çalışacağım”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçirileceği 24 Haziran seçimlerinde, ‘Cumhur İttifakı’nın, çok rahat zafere ulaşacağına inandığını belirten Azmaz, şöyle devam etti:

“Ülkemizin birliği, bütünlüğü, selameti, huzuru için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Milliyetçi Hareket’in en güçlü şekilde temsil gücüne ulaşması, Cumhur İttifakı’nın sandıktan çok güçlü şekilde çıkması gerekmektedir. Bu da ancak azimle, samimiyetle çalışmayı gerektiriyor. Ben ve arkadaşlarım hep birlikte inşallah bu çalışmanın içerisinde olacağız. Allah nasip eder milletvekili seçilirsem, Ankara’da siz milletimin sözü ve sözcüsü olarak gücüm nispetinde elimden geldiğince çalışacağımın sözünü veriyorum.”

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans