Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İnşaat İşçilerine Zorunlu Sertifika Ücretsiz Verilecek

05 Mart 2021 - 395 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»İnşaat İşçilerine Zorunlu Sertifika Ücretsiz Verilecek
İnşaat İşçilerine Zorunlu Sertifika Ücretsiz Verilecek

İnşaat İşçilerine Zorunlu Sertifika Ücretsiz Verilecek

Adana’da 3 STK’nın ve 1 danışmanlık firmasının imzaladığı protokolle inşaat işçilerine zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi artık ücretsiz verilecek.

BELGE ÜCRETSİZ VERİLECEK

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER), Adana Müteahhitler Birliği ve EBA Danışmanlık arasında mesleki yeterlilik noktasında kapsamlı bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol sonucunda a zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan inşaat işçilerine bu belge artık ücretsiz şekilde verilecek.Belge ile de hem işçiler sosyal haklarını koruyacak hem de müteahhitler belgeli kişileri yanlarında çalıştıracak.

25 DALDA SERTİFİKA

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu yaptığı açıklamada , ‘‘Bu işten ekmek yiyen herkesi belgelendireceğiz. Örneğin, sıvacı olan işçi gelip boyayı da yaparım diyor. Artık her ikisini yapamayacak. Sıvacıysa sıvacı belgesi, kalıpçıysa kalıpçı belgesi olacak. 25 dalda sertifika veriyoruz ve amacımız herkesi kayıt altına alabilmek. STK’lar olarak bu sertifikaların verilmesi ülkemizde bir ilk.’’ söyleminde bulundu.

AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya işçilere belgelerin verilmesinin önemli olduğunu, Müteahhitler Birliği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ise işçilere sertifikaların ücretsiz verilmesinin toplumsal bir katkı olacağını söyledi.

 

AKAMDER binasında gerçekleşen imza törenine AYAMDER Yönetim Kurulu üyeleri Zafer Ofluoğlu, Onur Aktakas, Emrah Keskin, AKAMDER Yönetim Kurulu üyeleri Sayım Azmaz, Adnan Kemali Ünal, Mehmet Ali İnan, Özcan Güngör ile danışmanlık firması sahibi Banu Dilmaç ve akademik çalışanları katıldı.

Açıklamaların ardından ilgili protokol imzalandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans