Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Hasırcılar Kebap: “Et Konusunda Çok Titiziz”

17 Mayıs 2018 - 1.375 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Hasırcılar Kebap: “Et Konusunda Çok Titiziz”
Hasırcılar Kebap: “Et Konusunda Çok Titiziz”

Adana’nın köklü ailelerinden olan Hasırcı, uzun yıllardır kepenk ve kapı sistemleri alanında hizmet veriyor. 2017 yılının Ağustos ayında ise İskender Hasırcı ve eşi Neslihan Hasırcı, yemek sektörüne girerek Süleyman Demirel Bulvarı’nda “Hasırcılar Pirzola ve Kebap” adıyla bir restoran açtılar.

İş’te Adana Life Dergisi olarak, Neslihan Hasırcı ile “Hasırcılar Pirzola ve Kebap”ı konuştuk…

-Neden restoran sektörüne girmeye karar verdiniz?

Kepenk ve kapı sistemleri konusundaki işletmemizle uzun yıllardır hizmet veriyoruz ancak eşimin et konusundaki hassasiyeti hep vardı. Bu konu üzerine iddialı bir yer açmayı ve fark yaratmayı planlıyordu. Hassasiyeti ile sektörün içerisinde sayılırdı. Hayallerini gerçekleştirmesi 2017 yılında kısmet oldu. Birlikte çıktığımız bu yolda olması gereken en iyileri bir araya toplayarak Süleyman Demirel Bulvarı’ndaki ‘Hasırcılar Pirzola ve Kebap’ı faaliyete geçirdik.

-Hasırcılar neden tercih edilmeli?

Özellikle kaliteli et anlamında tercih edilmeli. Et konusunda çok titiziz, etimize fazlasıyla güveniyoruz. Kesimi kendimiz yapıyoruz.Kasaptan asla et almıyoruz. Hijyene çok dikkat ediyoruz. Buraya gelen her bir müşterimizi evimize gelen misafir gibi görüyor. Yaptığımız yemek ve sunum ile birebir ilgileniyoruz. Hemen hemen her müşterimize fikirlerini soruyoruz. Bizim sunduğumuzdan daha farklı talepleri varsa onları dikkate alıyoruz. Her biri kendi alanında usta ve ekiple çalışmanın da bizlere sunduğu artılar var tabi ki. Sadece işletmemize gelen değil aldığımız yemek siparişlerinde de farkımızı yansıtmaya çalışıyoruz.

Ayrıca dışarıya 20 kişi ve üzerinde paket servisi verdiğimizde garson hizmeti de sağlıyoruz, servisi garsonumuz yapıyor. Yemek 40 kişilik ise garson sayımız da 2’ye çıkıyor. Bunun için ayrıca ücret almıyoruz. Toplu siparişlerde Adana’nın her yerine paket servisi yapıyoruz. Yeni bir işletme olmamıza rağmen verdiğimiz hizmet ve sunduğumuz ürünlerle yakın bir zamanda Adana’nın vazgeçilmezlerinden olacağımıza inanıyoruz. Bu anlamda kendimize ve hizmet kalitemize güveniyoruz. Adana’nın sayılı restoranları arasında olacağız; sadece ‘olacağız’ demekle kalmıyoruz, biz bu anlamda yapılması gereken her şeyi yapıyoruz.

-Menünüzde neler var? En çok tercih edilen ürünleriniz nelerdir?

En çok pirzola ve ‘Ustam Kebap’ satıyoruz. ‘Ustam Kebap’, beytinin üzerine et sarma gibi bir işlemle yapılıyor. Çok seviliyor ve tercih ediliyor. Menümüzde bir kebapçıda olması gereken tüm kebap çeşitleri, kaburga, ciğer,tavuk/köfte/ızgara çeşitleri, lahmacun, pide mevcut. Ayrıca fırın çeşitlerimiz de bulunuyor. Ayrıca bir çok yörenin en çok tercih edilen çorbaları noktasında araştırmalar yapıyor bu anlamda çorba menümüzü de genişletiyoruz. Şu anda Düğün çorbası, kremalı mantar, sebze çorbası, yayla, şehriyeli tavuk çorbası yapıyoruz. Ramazana kadar başka çorbalar da eklemeyi düşünüyoruz.

-Ramazanda özel menüleriniz olacak mı?

‘Açken sen, sen değilsin’ diyen bir reklam var, bilirsiniz. Ramazanda dışarıda yemek yemeye gidenlerin en çok karşılaştığı sorunlar geç gelen yemek, soğuk çorbalar ve aksayan servis. Bu da işletmeyi tercih edenler için bir stres oluşturuyor. Biz bunu çok dikkate alarak, Ramazanda 3 tane menü oluşturup müşterilerimize bunları sunmayı düşünüyoruz. Müşterilerimize hızlı ve sıcak yemek sunmak ve onları bekletmemek için böyle bir çalışma yapacağız.

-Sunumda ve kullandığınız malzemede nelere dikkat ediyorsunuz?

Sunumda güler yüze çok dikkat ediyoruz; çünkü buraya gelen kişilerin kendilerini aile ortamında hissetmelerini istiyoruz. Aile şirketiyiz, eşimle birlikte yürütüyoruz ve bizler de sürekli buradayız. Gelenleri sevgi ve saygıyla karşılıyoruz. İhtiyaçlarıyla sadece garsonlarımız değil, bizler de bire bir ilgileniyoruz, talep ve şikayetlerini dinliyoruz. Bu doğrultuda çözüm üretmemiz gereken bir nokta varsa harekete geçiyoruz. Kullandığımız malzemelerde de biz yemediğimiz, evimize sokmadığımız hiçbir malzemeyi işletmemize sokmuyoruz. Benim 3 tane çocuğum var ve çocuklarıma yedirmeyeceğim hiçbir şeyi asla bu kapıdan içeriye sokmam.

-Çocuklar için oyun alanınız var mı? Varsa özellikleri nelerdir?

Biraz farklı bir oyun alanımız var. Bir yere yemeğe gittiğinizde küçücük bir oyun alanı olur ve çocuklar sizi asla rahat bırakmaz, orada da sizden ilgi beklerler. Bu nedenle biz burada farklı bir oyun alanı oluşturduk, çocuk gelişim mezunu bir ablamız da var. Çocuklarla bire bir ilgileniyor. Çocuklar oyun alanı için aşağı iniyor ve aileyi tamamen unutuyor. Giderken birçok çocuk buradan ayrılmak dahi istemiyor. Bundan müşterilerimiz de çok memnun. ‘Sayenizde ilk defa rahat bir yemek yedik’ diyorlar. Birçok işletmede çocuk oyun alanı sadece bir kaydırak ve salıncak ile sınırlı. Çocuk en fazla 10 dakika zaman geçiriyor, sıkılıyor. Bizde ise zihin geliştirici oyuncaklar var. Ablamızla birlikte resim, yüz boyaması yapabiliyorlar. Legolarımız var. Çocuklar için zaman geçirebilecekleri pek çok oyuncak var.

-Toplantı, kutlama gibi organizasyonlar yapıyor musunuz?

İşletmemiz 200 kişilik alana sahip ve toplu yemek ve organizasyonlar için uygun. Özel toplantılar için 100 kişilik bir alanımız var. Toplantılara özel menülerde çıkartabiliyoruz.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans