Dolar : Alış : 18.7853 / Satış : 18.8191
Euro : Alış : 20.4931 / Satış : 20.5301
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1373 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRENE MAAŞ VERİLECEK.

11 Şubat 2021 - 255 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRENE MAAŞ VERİLECEK.
EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRENE MAAŞ VERİLECEK.

        EVİNİN ÖNÜNÜ SÜPÜRENE MAAŞ VERİLECEK.

 “Üreten, istihdam sağlayan ve paylaşan belediyecilik” anlayışıyla, sorumluluk alanında yaşayan tüm yurttaşların yaşam kalitesini yükseltecek hizmetler sunan Seyhan Belediyesi bir ilki daha hayata geçirdi. 

Kadınların temizlik konusunda evlerinde gösterdikleri titizliği kendi mahallelerine yansıtacağı bu uygulamada, kadınlar yarı zamanlı çalışarak ailelerini ihmal etmeden sokakların temizliğini sağlayacak.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Temizlik İşleri Müdürü Selahattin Şaş ile birlikte Pınar Mahallesi’nde yarı zamanlı temizlik işini yapan kadınların çalışmalarını inceledi. Mahalle sakinlerinden de  bu uygulamayla ilgili görüşlerini alan Başkan Akay, uygulamayı Seyhan’daki bütün mahallelere yaymayı planladıklarını söyledi.

Kadınların temizlik konusunda evlerinde gösterdiği titizliği, yaşadıkları mahallelere de yansıtacaklarına inandıklarını dile getiren Başkan Akay, “Mahallelerimizin temiz kalmasını istiyoruz. Bunu da titizlikleri nedeniyle en iyi kadınların yapacağını düşünüyoruz. Bu projeyle kadın istihdamını artırıp, onların sosyal güvenceye kavuşmalarını istedik. Mahallelerini de kendi evleri gibi görüp temizleyen kadın emekçilerimiz yarı zamanlı olarak çalışacaklar. Böylece evlerindeki işleri aksatmayıp, ailelerini de ihmal etmeyecekler” diye konuştu.

Bu istihdamdan yararlanıp sosyal güvenceye kavuşan ve ev ekonomisine katkıda bulunan kadın temizlik emekçileri Başkan Akay’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans