Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“En etkin STK olmak için çalışacağız”

19 Mart 2018 - 697 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“En etkin STK olmak için çalışacağız”
“En etkin STK olmak için çalışacağız”

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, projeler, sektörel toplantılar ve pazar arama çabalarıyla şehrin en etkin iş dünyası sivil toplum kuruluşu (STK) olmak istediklerini söyledi.

Doğu Akdeniz Bölgesi’nin ilk ve tek ekonomi yayını Refleks Gazetesi’nin düzenlediği ‘Lokomotif Ödülleri’ kapsamında ‘Yılın İş Dünyası STK’sı’ seçildiklerini belirten Kavak, “Bu ödül, sorumluluğumuzu daha da artırdı. Adana’nın hem ekonomik hem de sosyal yönden gelişmesine katkı sağlayacak projeler üreteceğiz. Sektörel toplantılarla sorunlara çözüm arayacağız. İşbirliği yapacağız. İhracatı artıracak pazar arayışı çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bu çerçevede öncelik Katar ve Irak olmak üzere bazı ülkelere iş heyeti ziyaret hazırlıklarımız sürüyor” dedi.

Ödüllerin yarısı MÜSİAD ailesine

Lokomotif Ödülleri kapsamında MÜSİAD Adana Şubesi’nin ‘Yılın İş Dünyası STK’sı’ seçilmesinin yanı sıra MÜSİAD Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Kocabey’in sahibi olduğu Kocabey Makina’nın da ‘Yılın KOBİ’si’ seçildiğini hatırlatan Kavak, şunları söyledi: “13 dalda verilen ödüllere baktığımızda aslında birçok ödülün MÜSİAD aile fertlerine verilmiş olması gurur verici. Bu MÜSİAD’ın Türk sanayisindeki, iş dünyasındaki gücünün görülmesi adına da mutlu eden bir tablo. ‘Yılın İş Adamı’ ödülünü uzun yıllar MÜSİAD üyeliği yapmış Zeki Kıvanç aldı. Yine ‘Yılın Genç İş Adamı’ ödülünü Şerif Tosyalı, ‘Yılın Girişimcisi’ ödülünü Yusuf Kara, ‘Yılın Sosyal Şirketi’ ödülünü Arbel kazandı. Bütün bu şirket ve markaların MÜSİAD’lı olması gurur verici. Bütün bu ödüller MÜSİAD Ailesi’ni daha fazla çalışmaya, dolayısıyla Türkiye için daha fazla istihdama, daha fazla büyümeye, daha fazla ihracata yöneltiyor” diye konuştu.    

Ödülü Uçurum takdim etti

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı ve Zülfikar İnönü Tümer, meslek odası ve iş dünyası STK yöneticileri ile çok sayıda davetlinin katıldığı Refleks Lokomotif Ödülleri Töreni’nde MÜSİAD Adana Şubesi’nin ‘Yılın İş Dünyası STK’sı’ ödülünü Burkan Kavak’a Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum takdim etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans