Dolar : Alış : 23.4314 / Satış : 23.4736
Euro : Alış : 25.2323 / Satış : 25.2777
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1427 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Çukurovalı aşçılar, sağlık için tuz ve şekere savaş açtı

20 Mart 2019 - 604 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Çukurovalı aşçılar, sağlık için tuz ve şekere savaş açtı
Çukurovalı aşçılar, sağlık için tuz ve şekere savaş açtı

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de Aşırı Tuz ve Şeker Tüketiminin Azaltılması Eylem Planı’nın başarıya ulaşması için seferber oldular.

Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (AKAPAFED) Başkanı Münir Tanak, Türkiye’de Aşırı Tuz ve Şeker Tüketiminin Azaltılması Eylem Planı’nın başarıya ulaşmasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tam destek verdiklerini bildirdi. Başkan Tanak, “Her yıl besinlerdeki tuz kullanımı yüzde 4, şeker kullanımı yüzde 5 azaltılacak kampanyanın başarıya ulaşması için gayret göstereceğiz” dedi.
Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Burdur ve Isparta’daki aşçıların bağlı olduğu Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu olarak Ankara’da düzenlenen protokol imza törenine katılan Başkan Münir Tanak, “Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Genel Başkanımız Sayın Gökhan Tufan’ın önderliğinde Sağlık Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu dengeli tuz ve şeker tüketimini amaçlayan kampanyayı çok önemsiyoruz. Çünkü, hipertansiyon, kalp hastalıkları, diyabet ve buna bağlı hastalıkları azaltmanın yolu tuz ve şeker tüketiminden geçiyor. Güney illerinde hizmet veren aşçılar ile lokanta ve pastane işletmecileri olarak tuz ve şeker tüketimini azaltma yolunda müşterilerimize sunduğumuz yemeklerde tuzu, tatlı ve pastalarda şeker oranını Sağlık Bakanlığımızın öngördüğü şekilde azaltacağız” diye konuştu. 
Başkan Münir Tanak, Akdeniz bölgesindeki aşçılar olarak TAŞPAKON Genel Başkanı Gökhan Tufan’ın liderliğinde topluma fayda sağlayacak projeler ve faaliyetlerin her zaman destekçisi olacaklarını, devlet kurumları ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

kaynak: Bünyamin YIL/Gazeteci

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , ,
FY Ajans