Dolar : Alış : 13.6667 / Satış : 13.6913
Euro : Alış : 15.4101 / Satış : 15.4378
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana22°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1076 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Burhan Kavak: Türkiye, Dünya Mazlumları İçin Güçlü Olmalı

21 Mayıs 2018 - 683 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Burhan Kavak: Türkiye, Dünya Mazlumları İçin Güçlü Olmalı
Burhan Kavak: Türkiye, Dünya Mazlumları İçin Güçlü Olmalı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, Türkiye’nin güçlü olmak zorunda olduğunu, bunun sadece kendisi için değil, dünyadaki tüm mazlumlar için gerekli olduğunu söyledi.

MÜSİAD Adana’nın Park Zirve tesislerinde gerçekleştirilen iftar programına Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ali Reis Topçu, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ,  Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, Adana İl Müftüsü Hasan Çınar, ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve çok sayıda iş insanı katıldı.

“Birçok alanda yerlileştirme ve millileştirme süreci başladı”

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, iftarda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin enerjiden savunma sanayine, ilaçtan yazılıma, elektronikten petrokimyaya kadar birçok alanda yerlileştirme ve millileştirme süreci başlattığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Ekonomimizin en temel sorunu cari açığımızı artıran ‘ithal etmek’ zorunda kaldığımız ürünlerle ilgili ekonomi yönetimi ve özel sektör çalışmalarını sürdürüyor. Bu alanda özel teşviklerin, üniversite-sanayi işbirliğinin, genç girişimcileri sahaya çekme ve iş dünyasını özendirecek çabaların artmasını temenni ediyoruz. Biz MÜSİAD ailesinin her bir ferdi olarak şirketlerimizi büyütürken şehrimizin, bölgemizi büyütürken de ülkemizin geliştiğinin bilincindeyiz. O yüzden geleceğe Genç MÜSİAD’lılarla birlikte güvenle bakıp çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Sponsorlar zimem defterleri satın aldı

Göktekin Enerji, Altıneller Okulları, Beta Çay, Sunar Grup ve Kıvanç Tekstil firmalarının sponsorluğunda gerçekleştirilen MÜSİAD Adana iftar programında Osmanlı döneminde esnaf ve borçlular arasında kullanılan ‘Zimem Defteri’ uygulaması da hayata geçirildi. Kavak, Adana’nın farklı mahallesindeki bakkalların veresiye defterlerinin satın alındığını, borçlarını ödemekte güçlük yaşayan birçok kişinin bu sıkıntılarının giderildiğini söyledi. Kavak, iftar programına destek veren sponsorlara teşekkür ederek, “Sponsorlarımızdan elde ettiğimiz gelirin bir bölümü ile veresiye (zimem) defteri satın aldık. Durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın bakkallarındaki borç sayfalarını sponsorlarımıza takdim ettik. Bu güzel Osmanlı geleneğini yaşatıp yaygınlaştırdığımız için mutluyuz. Ne vatandaşımız borcunu kimin kapattığını bilecek ne de sponsorumuz hangi garibanın borcunu ödediğini öğrenecek. Ama yüzler gülecek, huzur bulunacak” diye konuştu.

Öte yandan yeni üyeler Serdal Ay, M. Akif Çörten, Yüksel Canbolat, Cumali Altunbaş, Mesut Calban, Zuhal Aslan, Adnan Tuna ve Ahmet Faruk Kurtulmuş’a MÜSİAD rozetleri takıldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans