Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

BAŞKAN ULUDAĞ’DAN 7 EYLÜL DMD FARKINDALIK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ZİYARET

07 Eylül 2022 - 161 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»BAŞKAN ULUDAĞ’DAN 7 EYLÜL DMD FARKINDALIK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ZİYARET
BAŞKAN ULUDAĞ’DAN 7 EYLÜL DMD FARKINDALIK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ZİYARET

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  7 Eylül ”Duchenne Musküler Distrofi Farkındalık Günü”  çocuğu kas erimesi hastalığı ile mücadele eden Kaya Ailesi’ni ziyaret etti. DMD hastalığına dikkat çekmek ve aileye moral vermek için gerçekleştirilen ziyarette aile ile bir süre sohbet eden Başkan Uludağ, DMD (Duchenne Musküler Distrofi) hastası Emre İlhan ve Kıvanç Kaya kardeşlerle de yakından ilgilenerek onlarla yapboz oynadı boyama yaptı.

Genetik temelli bir kas hastalığı olan Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastalığı Türkiye’de tüm kas sinir hastalığı vakalarının yaklaşık yarısını oluşturur. Adana’da ise Kaya ailesinin bir çocuğu bu hastalıkla mücadele ediyor. Polis memuru anne Gülşah Karabulut ve eşi Caner Kaya çocuklarının bu durumu karşısında onların bakımları ile yakından ilgileniyor, tedavilerini sürdürüyor.

7 Eylül “Dünya Duchenne Musküler Distrofi Farkındalık Günü” dolayısı ile Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın sosyal medya adresine bir mesaj gönderen anne Gülşah Karabulut hasta çocuklarına moral olması için Başkan Uludağ’ı evlerine davet etti. Yapılan bu davete anında cevap veren Başkan Bilal Uludağ, Yüreğir İlçesi Yenidoğan mahallesinde yaşayan ailenin evlerine ziyarette bulundu.

DMD hastası Emre İlhan ve kardeşi Kıvanç Kaya’ya çeşitli hediyeler veren ve onlarla yakından ilgilenen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a 8 yaşındaki Emre İlhan Kaya yazdığı mektubu okudu. Çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Uludağ, onlarla yapboz oynadı boyama yaptı.

Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastalığının çocukluk çağının en sık görülen kas hastalığı olup, dünyadaki görülme sıklığının yaklaşık 5 bin erkek çocukta bir olarak görüldüğünü belirten Başkan Bilal Uludağ, Ülkemizde yaklaşık 10 bin civarında bu hastalığa yakalanmış çocuk olduğunu belirtti. Anne Gülşah Karabulut’un kendilerine ulaşması ile bu ziyareti gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Uludağ, amaçlarının 7 Eylül Dünya Duchenne Musküler Distrofi Farkındalık Gününde bu hastalığa dikkat çekmek olduğunu belirtti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans