Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Bankalar Uzaktan Kimlik Tespiti ile Müşteri Kabul Edebilecek

28 Nisan 2021 - 341 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bankalar Uzaktan Kimlik Tespiti ile Müşteri Kabul Edebilecek
Bankalar Uzaktan Kimlik Tespiti ile Müşteri Kabul Edebilecek

Bankalar Uzaktan Kimlik Tespiti ile Müşteri Kabul Edebilecek

Türkiye Bankalar Birliği, tam kapanma kararı sonrası bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihaz ve bilgisayarlar aracılığıyla müşteri kabul edebileceğini açıkladı.

29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması süresince temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim,imalat,tedarik ve lojistik zincirleri dışındaki tüm iş yerleri kapalı olacak. Tam kapanma kararı sonrasında Türkiye Bankalar Birliği de çalışma sistemine ilişkin yeni bir karar aldı.

1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek

Söz konusu düzenleme ile bankaların uzaktan kimlik tespiti yaparak mobil cihazlar ve bilgisayarlar vasıtasıyla görüntülü görüşme yaparak müşteri kabul edebileceği belirtildi. Düzenlemenin ise 1 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirildi.

Açıklamada, uzaktan banka müşterisi olmak ve hesap açtırmak isteyen kişilerin bilgilendirilmesi için hazırlanan çalışmaya www.tbb.org.tr adresli internet sitesinin ‘‘Faydalı Bilgiler’’ sekmesinden ulaşılabileceği iletildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans