Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ATO’dan Küçük İşletmelere Destek Çağrısı

09 Nisan 2021 - 280 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»ATO’dan Küçük İşletmelere Destek Çağrısı
ATO’dan Küçük İşletmelere Destek Çağrısı

ATO’dan Küçük İşletmelere Destek Çağrısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ve Visa, KOBİ’lerin yüzde 99’unu oluşturan küçük işletmeleri, pandemi sürecinde desteklemek üzere başlattığı ‘‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’’ kampanyasına Adana Ticaret Odası’da dahil oldu.

Kampanya hakkında bilgiler veren Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adanalılara çağrıda bulunarak, herkesi ihtiyaçlarını yaşadıkları yerdeki küçük işletmelerden karşılamaya davet etti.

Küçük işletmelerin yüzde 65’i gelecek için endişeli

Tüm dünyada ve Türkiye’de küçük işletmelerin, pandemiyle oluşan yeni koşullar altında faaliyetlerini sürdürmeye çalışırken, aynı zamanda faaliyetlerini online ortama taşıma ve dijital ödeme kabul etme zorunluluğu ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Başkan Menevşe, Visa tarafından gerçekleştirilen Avrupa’da KOBİ’ler Araştırması hakkında da bilgi verdi. Menevşe, araştırmaya göre, küçük işletmelerin yüzde 65’inin şirketlerinin geleceği konusunda endişelerini ortaya koyduklarını açıkladı.

Tüketiciler kampanyayı olumlu karşılıyor

Menevşe yapılan araştırmaların “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasına yön verdiğini belirterek, “Visa’nın gerçekleştirdiği bir başka araştırmaya göre ise tüketiciler, alışverişlerini kendi mahallelerindeki küçük işletmelerden yapma çağrısını farkındalık oluşturması açısından olumlu karşılıyor ve destekliyorlar. Araştırmaya katılanlar, mahallelerindeki küçük işletme çalışanlarını arkadaş ya da aileden biri gibi görme eğiliminde olduklarını dile getirirken, bu işletmelerden alışveriş yapmanın kendilerini yaşadıkları bölgeye daha da bağladığını ifade ediyorlar” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans