Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ATO, Seçimin Ardından İlk Meclis Toplantısını Yaptı

04 Haziran 2018 - 574 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»ATO, Seçimin Ardından İlk Meclis Toplantısını Yaptı
ATO, Seçimin Ardından İlk Meclis Toplantısını Yaptı

ATO’nun yenilenen seçimlerinin ardından oluşan 110 kişilik meclisi, ilk toplantısını İsmail Acı başkanlığında gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı İsmail Acı, Meclis üyelerine başarı dileğinde bulunduğu konuşmasında, “Seçimlerimizin tamamlanmasıyla birlikte Meclis üyelerimizin yarıya yakını değişti. Bundan sonra gündemimiz Adana’ya hizmet olacak. Önümüzde önemli projeler var. Bu projelerin hayata geçmesi için bizlere verilen bu onurlu görevi en iyi şekilde yerine getireceğimizden hiç kuşkum yok. ATO’nun yeni çalışma döneminin kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıda konuşan ATO Başkanı Atila Menevşe, geçtiğimiz dönemde yapılan hizmetler ve yeni dönemdeki hedeflere yönelik bilgi verdi. Odalardaki görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu ve çalışmalarda sürekliliğin esas olduğuna değinen Menevşe, şöyle konuştu:

“Geçmiş dönemde odamızda çok önemli girişimlere ve projelere imza attık. Adana’nın sorunları ve çözüm önerilerini tespit ederek işe başladık ve görev süremizce birçok ilki odamız çatısı altında gerçekleştirmeyi başardık. Öncelikle ilimizin ihracat kapasitesini artırmak üzere ihracat hamlesi eylem planını hayata geçirdik. Üyelerimizin ihracatını artırmak için mobilya ve makine sektörlerinde UR-GE projelerini tamamladık. Tüm üyelerimizin yurtiçi ve yurtdışına rahatça iş gezisi yapması fuarlarda stant açması için Meslek Komiteleri Destek Programını yürürlüğe koyduk. Türkiye’de ilk olan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşunu başlattık. Adana’da imalatçıların ve işletmelerin plansız ve dağınık yerleşim sorunlarını çözmek için siteleşme ve kümelenme çalışmalarını başlattık. Ayakkabıcılar, tekstilcilerin site kuruluş işlemlerinde büyük mesafe aldık. Önümüzdeki dönemde hazırlıkları tamamlanan hizmet binamızın inşasını, Tarım İhtisas OSB’mizi, sektörel sitelerimizle ilgili projelerimizi tamamlayarak devam ettireceğiz. Bunların üzerine sizlerin çalışma ve önerileriyle çok sayıda önemli projeyi ekleyeceğimize eminim. Bu çalışmalar için Meclis Toplantılarımızın dışında da çalışmalarımız ve çalıştaylarımız olacak.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
FY Ajans