...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Yıl Sonu Sergisi

12 Mayıs 2018 - 2.321 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Yıl Sonu Sergisi
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Yıl Sonu Sergisi

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptıkları resim ve el işi çalışmalarının sergisi açıldı.

Öğrencilerin, Görsel Sanatlar Öğretmeni Güler Güleryüz’ün koordinatörlüğünde hazırladıkları serginin açılışına; Adana İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Bilal, TÜMSİAD Başkanı Yakup Kutluca ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş da katıldı.

Güleryüz, Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’nin 2 yıl önce açıldığını belirterek, “9-10. sınıf öğrencilerinin hazırladığı resim sergisine hoş geldiniz. Ben bu okula Aralık ayında geldim. Tüm bu çalışmaları 3 aylık bir zaman içinde yaptık. Öğrencilerimizle birlikte resim atölyesinin duvarlarını boyadık. Okulun kapılarına giydirmeler yaptık. Yaklaşık 10 kapıyı renklendirdik. Bu sergide öğrencilerimizin kendi emekleriyle yaptıkları çalışmaları sergiledik. Umarım beğenirsiniz” dedi.

Açılışın ardından konuklar, öğrencilerin resim ve el işleri sergisini gezerek üretimler hakkında öğrencilerden ve Öğretmen Güleryüz’den bilgi aldılar. Öğrenciler, konuklara gitar ve piyano eşliğinde bir müzik dinletisi de verdi.

Okul Müdürü Burhan Akıncı, okulun mevcut bir konferans salonu olduğunu ancak ses sistemi ve sahne platformunun kurulabilmesi için desteğe ihtiyaçlarının olduğunu; yıl sonu etkinlikleri, konser, seminer gibi faaliyetleri bu salonda yapmak istediklerini söyledi.

Beyhan Demirtaş da konuyla ilgileneceklerini dile getirdi.

Yağmur Arslan isimli öğrenci, İş’te Life Adana Dergisi İmtiyaz Sahibi Filiz Yıldırıcı’ya çizdiği ‘Küçük Prens’ resmini hediye etti.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans