Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Adana’nın geleceğine yatırım yapıyoruz”

17 Mart 2018 - 1.142 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»“Adana’nın geleceğine yatırım yapıyoruz”
“Adana’nın geleceğine yatırım yapıyoruz”

Mehmet Batu tarafından kendi ismi ile 2005 yılında kurulan ve bir aile şirketi olan Mehmet Batu İnşaat, Batu ve dört oğlunun idamesinde Adana’da inşaat sektörü içerisinde, konut üretimi, inşaat malzemeleri satışı ve asmolen bims üretimi ile aktif faaliyette olan bir firma.

Mehmet Batu inşaatın bünyesinde kurulan, inşaat malzemeleri imalatı ve satışı noktasında faaliyette olan Çetin Batu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Batu ile sektörleri hakkında söyleşide bulunduk…

 

Mehmet Batu İnşaat’ın çalışma alanlarından bahseder misiniz?

Geleceği öngören yönetim anlayışı yapı alanında uzmanlığa sahip, kadrosu ve deneyimli iş gücü ile firmamız inşaat sektörüne 2005 yılında başlayıp şirketleşerek Mehmet Batu İnşaat adına almıştır. İnşaat sektörüne başladığı günden bugüne kadar standartlarını hep bir üst seviyeye taşımayı amaçlayan firmamız, güven ve sağlamlığı öncü ilke edinerek o günden bugüne kadar Adana’nın çeşitli semtlerinde konut üretimi yapıyor.

 

Çetin Batu İnşaat’ın çalışma alanlarından bahseder misiniz?

Bir taraftan konutlar üretirken bir diğer taraftan da yine kendi işimizle direkt bağlantılı olan Çetin Batu İnşaatı kurarak yapı sektöründe ihtiyaç duyulan bims, asmolen, parke taş  üretim faaliyetlerine de başlamış bulunmaktayız. Boya ve mobilya aksesuarları satışı yapılan Karataş yolundaki şubemiz de faaliyete başlamış bulunmaktadır.

Üretimini yapmış olduğumuz, Blokbims Asmolen ürünleri her türlü yapı sisteminin kat aralarında kullanılan yapı elemanlarıdır. Blokbims Asmolen bloklar, döşemeler için üstün ısı ve ses yalıtımı sağlamasının yanında hafif, pratik, ergonomik ve yanmazlık özellikleriyle gerçek yangın emniyeti sunan ekonomik bir üründür.

 

Adana’da yapılaşma noktasında son yıllarda hızlı atılımlar yapılıyor. İmara açılan bölgelerde yoğun bir şekilde konut üretimi yapılıyor. Arz ve talep dengesi çok da göz önünde bulundurulamıyor, bu anlamda birçok firma satış sıkıntısı yaşıyor. Siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mehmet Batu İnşaat yaşam kalitesini arttıran, gerçek fiyatlarla konut sahibi olmayı kolaylaştıran bir misyonla yatırım yaptığı alanlara değer kazandıran ve her yatırımında standartlarını yükseltmeyi amaçlayan bir vizyonla alanında, Adana’da güven odaklı, firmalardan olmayı başarmıştır. Firmamız 1999 depremini unutmadan, ürettiği inşaatlarda herkesin gönül rahatlığıyla oturmasını hedeflemiştir.

Şirket olarak biz müşteri beklentilerini zamanında ve tam olarak karşılayarak çevreye saygılı, estetik ve fonksiyonel açıdan müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlayacak hizmeti sunmaktayız. Yüksek kalite seviyesinde hizmet sunarak daha çok müşterinin sadakatini kazanıyor, topluma ve çevreye karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne kadar konut sahibi yaptığımız müşterilerimizle bir aile olmak. Yüzlerindeki huzuru görmek bizler için paha biçilemez değerlerdir. Zaman zaman piyasaların sıkıntılı olduğu dönemler oluyor ama biz bu anlamda pek sıkıntı yaşamıyoruz.

 

İnşaat sektörünü nasıl yorumlarsınız?

İnşaat sektörü ülkemizin geleceğinin altyapısını hazırlayan, bugünü ve yarını şekillendiren ve teşkil eden, ekonomimizi önemli ölçüde etkileyebilecek güce sahip. Kendisine bağlı birçok sektörü hareketlendirecek lokomotif bir sektördür, büyük ölçüde yerli sanayi ve hizmet ürünleri kullanması. Önemli oranda istihdam yaratması, başta imalat sanayi olmak üzere tüm sektörlerle sıkı bir girdi-çıktı ilişkisi içerisinde olması nedeniyle ekonominin en güçlü sektörlerinden biridir. Bu veriler doğrultusunda sektörün içerisinde olmak gelişen

teknolojileri yakından takip ederek çalışan, standart sertifikalara sahip olan ve bilgi birikimini etkin şekilde uygulayan işletmeler gerçek manada bu sektöre ve ülke ekonomisine katkılar sağlar. Mehmet Batu İnşaat olarak bireyin gelişimi, toplumun gelişimi anlayışıyla Adana’nın geleceğine yatırım yapıyoruz; çünkü daha iyi hayat bekleyen birçok insan var.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans