Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adanalı kadınlar 8 Mart’ı İş’te Life Adana’ya değerlendirdi

08 Mart 2019 - 799 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Adanalı kadınlar 8 Mart’ı İş’te Life Adana’ya değerlendirdi
Adanalı kadınlar 8 Mart’ı İş’te Life Adana’ya değerlendirdi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yurdun birçok noktasında çeşitli etkinliklerle anılırken, Adanalı kadınlar 8 Mart’ı İş’te Life Adana Dergisine değerlendirdi.
Adana’da kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü  kutlamaları çeşitli noktalarda birçok etkinlikle gerçekleşiyor. Kutlamalarda bulunamayan Adanalı kadınlar ise 8 Mart’ı İş’te Life Adana Dergisi’ne değerlendirdi.

Gülsenur Yılmaz (18) – Öğrenci

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Umarım bu 8 Mart’ı erkekler sadece bir gül’le geçiştirmezler. Sorunlara kafa yorarlar.Böylesi günler farkındalık oluşturmak için bir fırsat zira. Hem cinslerime en büyük tavsiyem siyasetin içinde daha çok var olmak için de mücadele etsinler. Kadın adayların daha çok olduğu seçimler görmek istiyorum.

Leyla Çürük (54)- Ev Hanımı
8 Mart hepimiz için önemli. Bir gün de olsa sorunlarımız ve taleplerimiz konuşuluyor en azından. Bugün vesilesi ile genç kadınlara tek bir tavsiyem var, ekonomik özgürlüklerini ellerine alsınlar, kimseye muhtaç olarak yaşamasınlar. Ben şuan bir emekli maaşımın olmamasından dolayı son derece üzgünüm. Genç kadınlar sigortalı bir iş bulup çalışsınlar. Muhakkak emekli olsunlar.

Hande Teker (22) – Okul Öncesi Öğretmeni
Çocukların yetişmesinde, sağlıklı bireyler olmasında şüphesiz birincil etken anneler. Sadece annelik bile kadınların hayatımızdaki önemlerini anlatmaya yeterli fakat kadınlar yalnızca annelikle önemsenmeyecek kadar değerlidir. Bu yüzden kadınlarımızı yalnızca bir gün değil her gün dinlemeli, mutluluklarını ve hüzünlerini paylaşmalıyız. Bu vesile ile tüm hemcinslerimin kadınlar gününü kutluyorum.

Pakize Sedef Altan (46) – İşçi
Evin geçimine katkı sağlayan, çocuklara bakan, evi çekip çeviren kadınları bir gün değil her gün anmak gerek. Tüm kadınlar bir şeyler üretiyor, bu ülkeye, bu insanlara bir şeyler katmaya çalışıyor. Kadınlarımızın emeklerinin boşa gitmemesi için hiç olmazsa böyle günlerde daha çok kadına söz hakkı verilmesi lazım. Kadınlar her alanda kendini var etmeyi başarıyor çok şükür.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans