Dolar : Alış : 19.1532 / Satış : 19.1878
Euro : Alış : 20.8450 / Satış : 20.8825
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1394 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ADANA’DA KURBAN FİYATLARI NE KADAR?SATIŞLAR NE DURUMDA?

06 Temmuz 2022 - 226 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»ADANA’DA KURBAN FİYATLARI NE KADAR?SATIŞLAR NE DURUMDA?
ADANA’DA KURBAN FİYATLARI NE KADAR?SATIŞLAR NE DURUMDA?

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte hayvan pazarlarında hareketlilik başladı. Kurbanlıklar belediyelerin belirledikleri noktalarda satış için bekletiliyor. Peki kurbanlıkların satışı hangi fiyat aralıklarında gerçekleştiriliyor? Kurban Bayramına kısa bir süre kalmışken satışlar ne durumda? Hepsi haberimizde.

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

Adana’da kurban hazırlıkları tamamlandı. Belediyelerin kurban satım ve kesim yerlerini belirlemesiyle kurban satışları başladı. Adana’da 2022 yılında büyükbaş kurbanlık fiyatları 33.000 TL ila 50.000 TL arasında değişirken; küçükbaş kurbanlık fiyatları ise 2.500 TL ila 3.500 TL’den alıcı bulması bekleniyor. Satışların durumunu  ve bayramdan beklentiyi 20 yıldır hayvan alım satımı yapan Seyfettin Tekin ve On yıldır hayvan pazarında çalışan Yüksel K. ile konuştuk.

“Satışlar Yüzde 50 civarında azaldı,  görüntülü kurban satışına geçtik”

Yirmi yıldır hem adaklık hem de kurbanlık koyun alım satımı yapan Seyfettin Tekin, İş’te Life Adana’ya yapmış olduğu açıklamada kurban satışlarının geçen seneye oranla yüzde 50 civarında azaldığını ifade etti. Sebebini ise fiyat artışları olarak açıkladı. Satışları artırmak için yeni kampanyalar yapmak durumunda kaldığını ifade eden Tekin, görüntülü sistemle kurban satışı yaptıklarını söylüyor. Kurban kesecek olan vatandaşların kurban satış alanına gelmeden telefonda görüntülü konuşma ile kurbanlarını seçtiklerini, seçtikleri kurbanın etini ise adreslerine sipariş edebildiklerini ifade etti. Kurbanları taşımak içinse klimalı bir otobüs satın aldığını söyleyen Tekin, hayvanların sıcaktan etkilenmemesi için klimalı otobüsle taşındıklarını belirtti.

Kurban satışlarını sorduğumuz bir başka esnaf Yüksel K. da satışların düşüklüğünden şikayetçi. Geçen senelere nazaran hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan satışlarında ciddi azalma olduğunu söyleyen Yüksel, yine de bayramın ilk iki gününe kadar umutla beklediklerini ifade etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
FY Ajans