Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Adana’da kalifiye eleman sıkıntısı var”

16 Mart 2018 - 1.026 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»“Adana’da kalifiye eleman sıkıntısı var”
“Adana’da kalifiye eleman sıkıntısı var”

Mehmet Şahin Taahhüt İnşaat 25 yıldır Adana’nın önde gelen firmalarına taahhüt işleri yaparak birçok yapıya imza atıyor.

Çalışmaya başladığı ilk günden bugüne kadar sürekli yenilenerek ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek çalışmalar yapan Mehmet Şahin geride kalan 25 yıla baktığımız zaman “Bize güven duyan firmalarımızın güvenini boşa çıkarmamak bizleri daha iyisini yapmaya sevk ediyor” diyor.

 

İlk başladığınız zamandan bugüne baktığımızda neler değişti?

İlk işe başladığımız zamanlar bu kadar konut imalatı yoktu ayrıca teknoloji bu kadar da ilerlemiş değildi. Çalışmaya başladığımız ilk günden bugüne kadar, sürekli yenilenerek ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek geçen süreç bizleri kendi alanımızda ilkler sıralamasına taşıdı.

 

Firmaların sizi tercih etmesinin ana unsurları nelerdir?

İnşaat taahhüt işi yapmak dışarıdan bakıldığı kadar kolay bir iş değildir. Öncelikle gerekli alt yapıya sahip olmanız parkurunuzun olması ve kalifiye personeliniz olması son derece önemlidir. Çalıştığımız firmalar ile proje bazında çalışmalar yaparken kullanılacak malzemeyi birlikte seçiyoruz. Bizler geçen zaman diliminde edinmiş olduğumuz tecrübeyi mutlaka konut imalatı yapacak olan müteahhit arkadaşlarımız ile paylaşıyoruz. Kullanılacak demir, çimento gibi kalemlerin hangisinin daha sağlıklı kullanılacağı bilgisini aktarıyoruz. Söz verdiğimiz zamanda teslim yapmak amacıyla özellikle kalifiye personel, en iyi çimentoyu en hızlı sevkiyat ile hizmet veren yerleri tercih ediyoruz. Bizler kaba inşaatı yaptıktan sonra asıl meşakkatli olan inşaatın ince işleri başlıyor planlanan zamanda teslim edilememesi durumunda birçok ürün imalatı yapan firma bu süreçte beklemek zorunda kalıyor, bu da her iki taraf içinde sıkıntı oluyor. Bu sıkıntıların yaşanmaması için bizler elimizden gelenin en iyisini en hızlı şekilde yapıp teslim ediyoruz.

Başladığımız günden bugüne baktığımız zaman ilk başladığımız firmalar ile çok uzun yıllar çalışıyor olduğumuzu görüyoruz. Bu da karşılıklı memnuniyet anlamına geliyor. Kişi eğer işini önemsemez ve vaktinde teslim edemezse her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kalıcı olması imkânsızdır. Biz bunların bilincindeyiz.

 

Kalifiye eleman sıkıntısı yaşıyor musunuz?

Adana işsizliğin yoğun yaşandığı illerden olması hasebiyle burada işçi sıkıntısı yaşanmaz diye düşünülebilir. Aslında zannedilenin tam aksine en çok burada bu sıkıntı ile karşı karşıyayız. Adana özellikle Doğu’dan aldığı göç ile ön plana çıkıyor, yaşanılabilir ucuz bir il olması belki bunu zorunlu kılıyor. Adana bir geçiş güzergâhı ve buraya gelenler birkaç sene burada kalıp işi öğrenince özellikle daha da büyük illere gitmeyi tercih ediyorlar. Bu da burada işsizliğe değil kalifiye eleman sıkıntına neden oluyor.  Mehmet Şahin Taahhüt İnşaat olarak minimum 80 kişi istihdam ediyoruz, her çalışanımızı bir aile ferdi olarak görüyoruz. Çalışanlarımızın özellikle tüm sosyal haklarından faydalanmaları bizim önceliğimizdir. Ayrıca iş güvenliği kurallarına harfiyen uyarak meydana gelebilecek herhangi bir kazayı en minimize etme gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu tür kuralları belirli bir düzende uygulatmak zor olsa da bizler çalıştığımız iş güvenliği firması ile tüm yasal prosedür ve mevzuatlara uygun olarak çalışıyoruz.

 

Uzun yıllardır taahhüt işleri yapıyorsunuz. Mehmet Şahin İnşaat imzalı konutlar üretmeyi planlıyor musunuz?

Şu ana kadar taahhüt etmiş olduğumuz her projeyi sorunsuz bir şekilde ve planladığımız zamanda teslim etmiş olmanın verdiği haklı gururu yaşıyoruz. Taahhüt işlerinde kanıtlamış olduğumuz kalite ve standartları yakın bir zamanda kendi projelerimiz ile farklı konseptlerde hayata geçirmenin planını yapıyoruz. Bunun için gerekli alt yapıyı ve çalışmaları sürdürüyoruz.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans