Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana Sağlık Festivali renkli başladı

14 Mart 2019 - 806 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Adana Sağlık Festivali renkli başladı
Adana Sağlık Festivali renkli başladı

Bu yıl ilk olarak düzenlenen Sağlık Festivali 14 Mart Tıp Bayramı’nda kent protokolü ve vatandaşların yoğun ilgisi ile açıldı. Renkli görüntülerle açılışı yapılan festivalde Adana sağlık camiası bir araya geldi.

Adana Valiliği’nce başlatılan “Güney Adana Kalkınma Programı” kapsamında 14-16 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Sağlık Festivali”açılışına Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve Adana Milletvekili Tamer Dağlı katılım gösterdi.

Adana Şehir Hastanesi Korosunun mini konseri ile başlayan açılış töreninin ardından söz alan Adana Valisi Mahmut Demirtaş konuşmasına 14 Mart Tıp Bayramı vesilesi ile tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlayarak başladı. Demirtaş konuşmasına şöyle devam etti; ” Güney Adana Kalkınma Programı ile insanımızı baş tacı ediyor, sağlık festivalimizle en büyük devletin sağlık olduğunu herkese anlatmaya devam ediyoruz. Sosyal devlet unsurunun vazgeçilmez unsuru budur. Son 17 yıldır sağlık sektöründe gerçekleştirilen yatırımlar, sağlık sektöründe yaşanan değişimle dönüşümün en büyük ispatıdır. Bu zincirin son halkası ise şehir hastaneleridir. Adana’da son bir yılda hizmete giren şehir hastanesi ise hem Adana hem de bölge halkına hizmet vermektedir. Bu dev hastane Adana’yı hem bölgenin hem Orta Doğu’nun sağlıkta çekim merkezi haline getirmiştir. Bu vesile ile bu festivalde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Bey’e ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

 

Vali Demirtaş’ın konuşmasının ardından açılış kurdelasının kesimi için tüm protokol sahnede toplandı. Açılış konuşmalarına programları sebebiyle yetişemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Prof. Dr. Canan Karatay kurdela kesiminde yer aldılar. Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Vali Demirtaş ve diğer protokol üyeleri festival alanını gezdiler.

Neden Sağlık Festivali

Festival ile ilgili etkinlikleri ve festivalin amacını duyurmak amacıyla açılan adanasaglikfestivali.com adresinde festivalin amacı şu şekilde açıklanıyor;

 • Sağlık bilinci oluşturmak, güçlendirmek ve artırmak,
 • İlimizde verilen sağlık hizmetleri noktasında toplumsal farkındalık oluşturmak,
 • Sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar arasında sürdürülebilir diyalog geliştirerek aralarındaki nitelikli işbirliğini güçlendirmek,
 • Sağlık alanında faal olan kurum ve kuruluşlara kendilerini ve hizmetlerini tanıtma imkânı sağlamak,
 • Sağlık sektörü ile genel sağlık arayanlar arasında etkileşim alanı oluşturmak,
 • Aileleri gerekli kaynaklara bağlamak ve yerel işletmeler için ekonomik etkiyi artırmak suretiyle sağlık bilinci oluşturmak,
 • Adana ili, bölge ve ülke turizmine katma değer oluşturmak,
 • İlimizde sağlık turizminin canlanması ile Adana ilimizin tanıtımına katkı sağlamak,
 • Alternatif Tıp Yöntemleri konusunda insanlara doğru bilgilendirme ve yönlendirme sağlamak,
 • Sağlık sektöründeki teknolojik ve robotik gelişmeler hakkında halkı bilgilendirmek, bilinç oluşturmak,
 • Ekonomiye katkı sağlamak.

Sağlık Festivali’nde renkli stantlar
Sağlık Festivali Kapsamında Adana Tüyap Fuar alanında sağlıkla ilgili birçok stant görmek mümkün. Ancak fuar alanında festival ziyaretçilerinin keyifli dakikalar yaşamasını sağlayacak birçok renkli standı görmek de mümkün. Resim sergileri, Körling Alanı, Basketbol Alanı, İlk Yardım Stantları, Orta Öğretim Kurumlarının dans stantları gibi birbirinden keyifli stantlar da ziyaretçilerini bekliyor.

 

Sağlık Festivali 14-15-16 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle Tüyap Fuar alanında ziyaretçilere açık olacak.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

 

İlk yardım hakkında bilinçlendirme adına Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açtığı Stant.

 

Adana Şehir Hastanesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun festival açılışında verdiği mini konserden.

Fuar Alanına yerleştirlen basketbol alanı.

Orta Öğretim öğrencileri dansları ile festivale renk katıyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans