Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Zeydan Karalar Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

16 Nisan 2019 - 811 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Zeydan Karalar Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Zeydan Karalar Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin ardından, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi bugün ilk kez toplandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlık yaptığı ilk meclis toplantısında meclis üyeleri tanışma fırsatı buldu.

Yoklamanın yapıldığı ve gündem dışı konuşmalarda önümüzdeki sürece dair iyi niyetlerin belirtildiği yeni dönemin ilk meclis toplantısında düşüncelerini açıklayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana için birlikte çalışma iradesini ilk günden göstermeye başlamanın önemine değindi.

 

GERİDE KALAN DÖNEMDE ADANA İÇİN TEK PARTİ GİBİ ÇALIŞTIK

Meclis üyelerinin ve ilçe belediye başkanlarının bir bölümüyle geçen dönemde birlikte çalıştıklarını, bir kısmıyla da yeni tanıştıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, “Yeni çalışma dönemimiz hayırlı olsun. Biz geride kalan 5 yıllık süreçte Hüseyin Sözlü Başkan ile, Adana’nın menfaatleri söz konusu olduğunda tek parti gibi çalıştık, Adana’mıza hizmet ettik. Çok az konuda ayrı düştük. Muhalefet etmedik sayılır. Adana’mız sadece Türkiye incisi değil, dünya incisi bir kenttir. Adana ve Adanalı başkadır. Ne yazık ki bir çok konuda hak ettiği düzeyde değildir şehrimiz. Son yıllarda geri vitese takmış bir kentimiz var. İnşallah mevcut hükümetin de desteğini alarak Adana’da yapılması gereken ne varsa hayata geçirmeye çalışarak daha iyi bir noktaya gelmeye çalışacağız. Bu bizim için büyük bir mutluluk olacaktır” dedi.

MECLİS, 18 NİSAN 2019 PERŞEMBE GÜNÜ İKİNCİ KEZ TOPLANACAK

Gündem maddeleri görüşülmeye başlamadan önce meclise ara verildi. Buna göre; meclis katipleri seçimi, 1. ve 2. başkan vekilliklerinin seçimi, encümen üyelerinin seçimi, faaliyet raporu ile komisyon raporu okunması 18 Nisan 2019 Perşembe günü yapılacak Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirilecek.

SEÇİMLERDE ADANA İTTİFAKI YAPILDI

Toplantıya ara verilmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’ya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet edecek olmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Karalar, seçimlerde daha önce başka siyasi partilere oy vermiş binlerce Adanalının oyunu aldıklarını ve resmen tanımlanmamasına rağmen, Adana İttifakı yapıldığının ortada olduğunu kaydetti.

HALKIMIZ BİZİ SEÇTİ, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Meclis üyeleri, belediye başkanları ve Adana’nın güzel insanlarıyla birlikte zorlukları aşıp Adana’ya hizmet edeceklerini vurgulayan Başkan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi ayda 50 ile 60 milyon lira açık veriyor. Bunu Adanalıların bilmesi gerekiyor. Elbette Hüseyin Sözlü Başkan da Adana’da hizmet için elinden geleni yaptı. Bizim yönetim mantalitemiz çok daha farklı. Parayı iyi kullanacağımızı söylüyoruz ve olmayan parayı harcamayacağımızı söylüyoruz. Belediyenin şu anda karşı karşıya kaldığı durum, belediyeyi çok fazla hareket ettirecek yapıda değil fakat halkımız bizi seçti ve sorunları çözeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans