Dolar : Alış : 13.4431 / Satış : 13.4673
Euro : Alış : 15.2577 / Satış : 15.2852
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana11°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1108 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

25. Uluslararası Adana Film Festivali Başlıyor

21 Eylül 2018 - 404 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»25. Uluslararası Adana Film Festivali Başlıyor
25. Uluslararası Adana Film Festivali Başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Adana Film Festivali, 22-30 Eylül tarihlerinde yapılacak. Festival süresince film gösterimlerinin yanı sıra çok sayıda panel, söyleşi ve  sergi sanatseverlerle buluşacak.

Festival kapsamında, 22 Eylül Cumartesi günü, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 25. Yıl Festival Tarihi Sergisi açılacak. Aynı gün “Çizgi Romandan Beyaz Perdeye” isimli söyleşi gerçekleştirilecek. Süleyman Turan, Suat Yalaz ve Özgür Ateş’in konuşmacı olacağı söyleşinin ardından Erhan Tuncer’in “Yeşilçam’da Senaryo” konulu interaktif konferansı gerçekleşecek. Günün son etkinliği TÜYAP Fuar Merkezi’ndeki Sıla konseri olacak.

23 Eylül Pazar günü yine 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 25. Yıl Festival Tarihi Sergisi açılacak. Aynı gün, aynı mekanda “Türk Sineması Nereye Gidiyor” ve “Azerbaycan Sineması’nın 120. Yılı” konulu etkinlikler gerçekleştirilecek.

24 Ekim Pazartesi günü de çok sayıda etkinlik sinemaseverlerle buluşacak. “Muhsin Ertuğrul Söyleşisi”ne Ayla Algan, Yılmaz Atadeniz ve Necip Sarıca konuşmacı olarak katılacak. Vizyon Sahibi Yönetmen Ödülü’nün sahibi Aleksey Fedorchenko Söyleşisi de günün özel etkinliği olarak göze çarpıyor.

25 Eylül Salı günü “Şerif Gören’in Sinema Hafızası” isimli söyleşide Şerif Gören ve Sabahattin Çetin konuşmacı olacak.

26 Eylül Çarşamba günü “Yılmaz Güney Sineması” konulu söyleşi yapılacak. Aynı gün “Cannes Film Festivali Kısa Filmcilerle Buluşuyor” isimli söyleşi gerçekleştirilecek.

27 Eylül Perşembe günü “Orhan Kemal Sineması ve Kayıp Senaryoları” konulu söyleşi var. Saat 18.30’daki Sevgi Korteji, sanatçıların halkla buluşması açısından önemli bir etkinlik olarak hafızalara kazınacak. Uğur Mumcu Meydanı’ndaki Sertab Erener konseri, müzikseverler ve Sertab Erener hayranları için etkileyici bir gece sunacak.

28 Eylül Cuma günü gündüz söyleşiler devam edecek. 29 Eylül Cumartesi günü de “Filmler İçin Dijital Pazarlama” konulu söyleşi izlenebilecek.

Halka açık etkinlik programına “www.adanafilmfestivali.org.tr/sayfalar/etkinlikler” sayfasından, festivalde gösterimi yapılacak filmlerin sinema salonu ve saatlerine ise “www.adanafilmfestivali.org.tr/sayfalar/goesterim-programi” adresinden ulaşılabilecek.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans