Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Sarıkodal: Ülke olarak her dönem yükselmesini bildik

31 Mayıs 2019 - 1.179 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Sarıkodal: Ülke olarak her dönem yükselmesini bildik
Sarıkodal: Ülke olarak her dönem yükselmesini bildik

                                                

                              

Eğitim camiası,  İş dünyası, Siyaset, Sivil toplum kuruluşları, Dernekçilik… Hani on parmakta on marifet dediklerinin karşılığı nedir desek buna en iyi örneklerden birisi Melih Sarıkodal Beyefendi olur sanırım. İş’te Life Adana dergisi olarak saydığımız tüm alanlardaki çalışmalarını, görevlerini ve iş bilincini Sarıkodal ile konuştuk.

 

Okurlarımıza Melih Sarıkodal’ı anlatabilir misiniz?

1969 yılında Adana’nın Kadirli İlçesi’nde dünyaya geldim. Gerçi Kadirli şimdi Osmaniye’ ye bağlandı ama biz Adanalı olmaktan vaz geçmedik. Evli ve iki çocuk babasıyım. Hukuk Fakültesi’nde öğrencisi bir kızım ve lise öğrencisi bir oğlum var. Hayatta Ülkücü sevdam ve Kadirli fanatikliğimin üstündeki unsurlarımdır ailem.

Okul hayatım sonrasında 19 farklı okulda sınıf öğretmenliği yaptım. Ticaret hayatı içerisinde oldum. Hem eğitim camiası hem ticaret hayatının içerisinde olmam bana gönül verdiğim siyasi kimliğimi kazandırdı. Adana Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcılığı yapıyorum. Kadirli Vakfı (KAVAK) Adana Şubesi başkanlığı yaptım. Halen aktif olarak vakıf çalışmaları içerisindeyim.Türk Eğitim-Sen İş Yeri Temsilciliği, Modern Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yanı sıra Agiad üyesi ve  Tümsiad Adana Şubesi yönetimindeyim.

Bu Kadar işin ve telaşın arasında bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Acaba sorularımıza nereden başlasak bilemedim. Ama öncelikle Adana’da marka haline gelen ARI Grup’tan bahsedelim olur mu? Arı Grup olarak ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

1992 yılından itibaren firmaların marka değerlerine uygun çözümler sunan, etkili bir marka deneyimine yönelik ürün ve hizmetleri veren, Arı Grup ile markalar için tabelalar, mobilyalar, kabinler, dijital ve serigraf baskılar, cephe kaplamaları, anahtar teslim dekorasyon işleri ve yaptığımız her çalışmaya alternatif çözümler üreterek Potansiyel müşterilerimizin dış yüzü oluyoruz. Bu anlamdaki çalışmalarımız sadece Adana ile sınırlı değil ülkenin her metrekaresine ve birçok ulusal markaya ürün ve hizmet üretiyoruz.

Aslında ülkemizin ve dünyanın gündemi olan global krizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tüm dünya gibi bizim ülkemizde zaman zaman krizler ve devalüasyonlar yaşamıştır. Bundan öncesine baktığımızda çok daha vahim tablolara gördük tabi. Her yaşanan dönemden geri yükselmesini bildik. Türkiye olarak düşmedik sadece sendeledik ve ben inanıyorum ki bu süreci hızlı bir şekilde atlatacağız ve toparlayacağız. Ülke olarak bu aşamada belki de eksiklerimizi fark ettik, yapmamız gerekenler ve ihmal ettiklerimiz bunların üzerinde durmalı ve buna göre çözümler üretmeliyiz.  Ticari hacim olarak birçok firmamız bu durumdan etkilendi tabi Özellikle yüksek kredi ile çalışan firmalar faizlerin yükselmesi ile belli sıkıntılar yaşadı. Evet, bu zorlu süreçte belki daha net büyümeyi, daha tasarruflu harcamayı öğreneceğiz. Geçecek ve bize öğretiler bırakarak geçecek. Bizler çalışmalarımıza dur durak vermeden devam edeceğiz. Bu süreçleri atlatmanın en etkin yöntemi birlik ve bütünlük içerisinde çalışmak ve üretmektir.

Siyasi çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 25.dönem Osmaniye, 27. dönem Adana Milletvekili A. Adayı idim. Halen MHP Adana İl Başkan Yardımcısı olarak teşkilatımın hizmetindeyim. Çocukluğumdan beri ülkücü hareket içerisinde Ülkü  Ocaklarında görev aldım. Ülkücülük ve Milliyetçilik benim için bir sevdadır.

Hiç bir karşılık beklemeden gönülden sevdadır Ülkücü hareket. Bir yaşam şeklimdir Ülkücü sevdam.. Evladımdır, babamdır, anamdır. Allah Türk Milletini Ve Aziz Vatanımızı Bayrağımızı indirtmeden bir ömür yaşatmayı nasip etsin. Ülkemiz toprakları aziz şehitlerimizin kanları ile sulanmış. Savaşlarda destan yazdırmış bir ulusun mensubu olmak bir gurur ve ayrıcalıktır. Ülke topraklarımızın birlik ve bütünlüğünü bozacak her türlü eylemin ve hareketin karşısında olduğum gibi, Ülkemizin huzuru ve refahı için yapılan her türlü çalışmanın yanında ve içerisinde olacağım.

Kadirli Vakfı görevinizdeki çalışmalarınızdan  bahseder misiniz?

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı’nda  (KAVAK) 4 yıl yönetim kurulu üyeliği, 1.5 yıl da başkanlık yaptım. KAVAK ayrı bir sevdamdır benim. Ben fanatik bir Kadirli sevdalısı ve hemşeri bağımlısıyım. Kadirlili olmanın ayrıcalık olduğunu her zaman belirtirim. Nerelisin sorusuna her zaman çok şükür Kadirliliyim cevabı alırsınız benden. Kültür seviyesi yüksek insanları bir araya getirmenin ülkenin kültür seviyesine katkı sağlayacağını düşünürüm her zaman. Bu bakımdan KAVAK’ın çalışmaları son derece önemli ve değerlidir. Bireysel olarak belki yapamayacağız çalışmaları vakıf aracılığı ile yapmanın ve İhtiyaç sahiplerine ulaşmanın huzuru ve hazzı çok farklı.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans