Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Özkanlar Baskül Endüstriyel tartımda entegre uygulamalar ile güven veren ve kazandıran çözümler üretiyor.

24 Eylül 2021 - 569 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Özkanlar Baskül Endüstriyel tartımda entegre uygulamalar ile güven veren ve kazandıran çözümler üretiyor.
Özkanlar Baskül Endüstriyel tartımda entegre uygulamalar ile güven veren ve kazandıran çözümler üretiyor.

Filiz YILDIRICI/İş’te Life Adana

Adana Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 10 bin m2’lik fabrikalarında 37 yılı aşkın süredir endüstriyel tartı aletleri sektöründe kendi ürünlerini üretiyorlar.  Üretim kapasitesi bakımından bölgenin lider firmalarından olan Özkanlar Baskül bölgede 3.000’nin üzerinde tartı aletine hizmet veriyor. Sektörlerin ihtiyacı doğrultusunda opsiyonel ürünler de üreten Özkanlar Baskül Üretim, Servis ve Operasyon müdürü Burak Özkan üretim kadar önemli olan teknik servis ve teknik destek konusunu öne alıyor.

İş’te Life Adana Dergisi olarak birinci nesilin tecrübesi, ikinci nesilin inovatif çalışmaları ile gelişen teknolojiyi ve sektörsel gelişmeleri yakından takip ederek çözümler üreten Özkanlar Baskül’ün Üretim ve servis ağı sürecini Burak Özkan ile konuştuk.

Firma hakkında bilgi verebilir misiniz?

Özkanlar Baskül, kurulduğu yıl olan 1984 yılından bu yana kurucumuz Halil İbrahim Özkan, kardeşleri İsmail Hakkı Özkan ve Cumali Özkan’ın önderliğinde şuanda 6 bini kapalı yaklaşık 10 bin metrekare alanda üretimlerine Adana Organize Sanayi bölgesinde yerleşik bulunan fabrikamızda hız kesmeden devam etmektedir. 37 yılı aşan tecrübeyle birinci nesilden ikinci nesile geçiş aşamalarının yaşandığı son yıllarda firmamız kurumsallaşma sürecini başarı ile tamamlamıştır. Gelenekselden geleceğe atılan yeni adımlarımız ve yüksek katma değerli teknoloji ihracatı yapma istediğimiz her geçen gün bizleri yarınlarımıza dair motive etmektedir. Hedefimiz, heyecan veren işimizi yeni nesil teknolojiyi kullanarak ileri seviyede geliştirmek, yirminin üzerinde olan tüm takım arkadaşlarımız ve müşterilerimizle ortak paylaşabildiğimiz kurum kültürümüzü yaşatarak geleceğe taşımaktır. Genel müdürümüz Leyla Özkan Okur, Mali İdari İşler müdürümüz Gülşah Özkan Mert ve Üretim Servis ve Operasyon müdürü ben Burak Özkan, teslim almakta olduğumuz bayrağı büyük bir azim ve kararlılıkla daha ileriye götürmekteyiz.  Hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Ürün çeşitlerinizden bahseder misiniz?

Endüstriyel tartım sistemlerini göz önünde bulundurduğumuzda, 150 kg ile 150000 kg yük taşıma kapasitesine kadar tartı aleti üretimi yapmaktayız. Bu ürünler, küçük proses baskülleri, palet baskülleri, canlı hayvan baskülleri, demirci baskülleri, mermer baskülleri, rulo baskülleri, silo ve tank baskülleri, pikap baskülleri, kamyon ve tır baskülleri olarak yirminin üzerinde tam elektronik ürün çeşidimiz ile sektörde var olan ve özel olarak gelişen müşteri ihtiyaçlarına göre üretim yapmaktayız.

Müşteri kitleniz hangi sektörlerdir?

Başta gıda, tarım olmak üzere kimya, tekstil, maden, inşaat, makine ve ticari olarak alım satım yapılan her sektöre ve ayrıca özel tartım ihtiyaçlarına uygun çözümler üretebilmekteyiz. Müşteri kitlemiz; tartım operasyonlarının alım ve satım süreçlerinde ticari itibar ve maliyet kayıplarına uğramak istemeyen üretici ve tüketicilerdir. Bu bağlamda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda imal ettiğimiz kantarları yurt içinde yedi bölgeye gönderebiliyoruz. Ürünlerimizin yapısı gereği genel olarak bu sevkiyatlar fabrika teslimi olmaktadır.

Türkiye’nin yedi bölgesinde servislerimiz mevcuttur.

Özellikle tartım aletleri duyarlı bir teknik servis ve destek ister. Servis ve destek hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Kantar ve tartım firmalar için gelir, gider ve stok hesabı için olmazsa olmazdır. Ürünü sorunsuz bir şekilde teslim etmenin yanı sıra teknik destek çok önemlidir. Ürettiğimiz her tartı aletinde üretimde kaliteye nasıl önem veriyorsak, teknik destek de bir o kadar önceliğimiz. Ayrıca Türkiye’nin yedi bölgesinde servislerimiz mevcuttur. 365 gün 7/24 gelen herhangi bir arıza veya özel taleplere merkezimiz veya yetkili servisimizin bulunduğu konuma göre değişmekle birlikte en geç 12 saat içerisinde müdahale edilmektedir. Bölgemizde 3.000’nin üzerinde tartı aletine hizmet veriyoruz.Ayrıca ticari itibar kayıplarına uğramamak, alım ve satımda oluşabilecek zararları minimuma indirebilmek adına, bölgemizde çeşitli kurumsal çözüm ortaklarımıza ait olan elliye yakın yüksek çekerli taşıt kantarına, mobil vincimiz ve TÜRKAK akreditasyonundan onaylı etalon ağırlıklarımız ile yıllık yapılan anlaşma kapsamında periyodik bakım hizmetleri sunmaktayız. İlk damga yetkimiz kapsamında piyasaya yeni arz edilen ürünlerimizin 2 yıl geçerli ilk damgalarını yetki belgeli profesyonel mühendis ve tekniker kadromuzla gerçekleştirmekteyiz.  

İhracatınız var mı? Varsa hangi ülkeler?

Yıllık üretimimizin yaklaşık %20’ni oluşturan ve yirminin üzerinde ülkeye yapılan ihracatımız, genel olarak Ortadoğu, Orta Asya ve Orta Afrika ülkelerine gerçekleşmektedir. Bu ülkelerden bazıları Irak, Suriye, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan, Etiyopya, Gana, Uganda gibi ülkeleri sıralayabiliriz.

Sektörünüzle ilgili plan ve hedefleriniz nelerdir?

Sektörümüz potansiyelinin farkında olmakla birlikte, katma değer açısından yüksek katma değerli teknoloji ihracatı yapmak isteyen bizler, alternatif tartım sistemleri ile alakalı ciddi arge ve ürge çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz. Gerçekleşecek olan TÜBİTAK VE KOSGEB destekli çalışmalarımızın proje çalışmaları devam etmektedir. Bununla birlikte, seri üretim hattı, makine ve insan kaynağına olacak olan yatırımlarımız, önümüzdeki kısa ve orta vade planlamamızda mevcuttur. İnsana yapılan yatırımı önemsiyor ve takım arkadaşlarımızla aynı hikâyeyi gönülden paylaşıyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans